20 Liraya düşen hamsi kapışma kapış gitti

Yozgat’ta balık sezonun açılmasıyla henüz geçmiş kilogramı 40 liradan satışa sunulan hamsi 20 liraya us vatandaşlar de sakil bandaj gösterdi.

Yozgat’ta eski haftalarda kilogramı 40 liraya satılan hamsinin fiyatı havaların soğumasıyla 20 liraya büyüklüğünde düştü. Fiyatlar düşünce kentte vatandaşlar henüz gergin balık kemirmek için balıkçı tezgahlarının yolunu tuttu. Fiyatlardan mutlu olan vatandaşlar hamsiye vahim bandaj gösterdi.

Hamsinin kilogramını bu hafta 20 liraya kadar düşürdüklerini belirten balıkçı esnafı Eşref Özcan Jandarma, “Balıklarımızı günce taze yerine tezgahlarımızda satışa sunuyoruz. Hamsinin kilogram fiyatını 40 liradan 20 liraya düşürdük. Hamsileri günce olarak Samsun’dan getiriyoruz. Burada müşterilerimizin tercihine bakarak musaffa balık evet dahi temizlenmemiş adına ta satışını yapıyoruz. Mazi itibariyle üstelik kar ve soğuklar başladı. Bellek düşmesi balığın henüz lezzetli olmasını sağlıyor. Şuan hamsi fiyatının 20 lira olması nedeniyle vatandaşlarımız tercihini hamsiden yana kullanıyor.” dedi.

Vatandaşlardan Ahmet Okumuş ise fiyatların gelecek haftalarda daha da düşmesi gerektiğini belirterek fiyatların düşmesinden dolayı bahtiyar olduklarını söyledi.

Tezgahlarda satılan ayrıksı balık çeşitleri ise somon 120, ala 80, sivri 55, levrek 155, çupra 120 liradan satışa sunuluyor. – YOZGAT

Share: