İYİ Parti Sivas’ta karı çalıştayı düzenledi

İYİ Tümen Karı Politikaları Başkanlığınca karı sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin tartışılması için planlı karı çalıştaylarının dördüncüsü Sivas’ta yapıldı.

Sıcak Ilıca Kaplıcaları’nda bire bir otelde “Avrat yükselmezse alçalır vatan” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, Çorum, Elazığ, Kayseri, Malatya, Tokat, Tunceli ve Yozgat’tan sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında mütekellim İYİ Fırka Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’de kadınların karşı karşıya olduğu bir nice ülkü bulunduğunu belirterek “Ancak tek sorunun konusunda kalıcı hal önerileriyle gidilemiyor. Kadınların yaşadığı sorunlara bugüne arbede kısıtlı ve ideolojik çerçevede çözümler arandı. Bizler bugün meseleyi partiler üstü ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız.” dedi.

Yüksel, düşün farklılıklarının sorunların tespitine ve hal önerilerine ulama sağladığını rapor ederek “Elan evvel gerçekleştirdiğimiz üç çalıştayımızda ülkemizin ayrımlı bölgelerindeki kadınların yaşadığı sorunları domestik temsilciler ile beraber tespit ettik. Bu çalıştayların sonucunda ulusal politikalara taraf atfetmek amacıyla sizlerin katkılarıyla hazırlanacak olan eş temalı diyar, bölge ve millî beyanname oluşturacak.” diyerek konuştu.

Share: