25 Son Teşrin Kadına Müteveccih Çabuk Arsıulusal Mücadele Günü

SELIM Öğür Yalova İl Eş Kolları Başkanı Selihan Dicle Parıltı, 25 Teşrinisani Kadına Müteveccih Çapkın Uluslararası Uğraş Haset zımnında matbuat açıklaması yaptı.

Parıltı, AK Parti Yalova Saylav Meliha Akyol ve İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın de katıldığı basın açıklamasında, partilerinin 5,5 milyon karı üyesi, 600 bine yakın gönüllü teşkilat mensubuyla bir zamanda faal bire bir feminizm olduğunu söyledi.

AK Tümen Kadın Kolları olarak, kadın odaklı siyasa ve uygulamaların takipçisi oldukları büyüklüğünde kadına müteveccih şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması üzere dahi var güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Parıltı, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın de sıkça tekrarladığı kabilinden kadına şiddetin, insanlığa ihanet olduğunu tıpkısı öğün henüz haykırıyoruz. AK Öğür teşkilatları kendisine, seçkin adımımızda bu bilinçle debi ediyor, değme fırsatta dile getiriyoruz. Yegâne benzeri kadına yönelik şiddete elan tahammülümüz bulunmayan. Kadına müteveccih çaba, yalnızca eş oldukları için meri yahut kadınları etkileyen, kadının adam hakları ihlaline kat açan seçme soy formaliteci ve davranıştır. Kadına yönelik gayret, hoppadak ülkemizin değil, maatteessüf bütün dünyanın sorunudur. Umum acun gibi bizim bile canımızı yakıcı, kadına yönelik çabuk mücadele etmekte kararlıyız. Şurası çıplak söylüyoruz kim, bu konuda asla toleransımız bulunmayan. Takkadak sülale içi değil, ilkin PKK görünmek üzere tekmil yıldırı örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı değme makule sıkı kararlılıkla savaşım edeceğiz. Var olan hal önerilerimize yenilerini ilaveten, canla başla çalışmaya bitmeme edeceğiz. 25 Teşrinisani Kadına Müteveccih Şiddete Cebin Uluslararası Savaş Haset’nde tıpkısı posta elan rapor ediyoruz kim hüküm uygulayana, şiddete taraf olana, çabukluk üzerinden siyasa yapana, mobbing ve yavuklu çaba uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete cebin karı eş baş başa mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Share: