3 İLDE BESİCİLERİ YAPMACIKLI DEKONTLA DOLANDIRANLARA IŞLER: 10 GÖZALTI

GAZİANTEP’te, kendilerini kom sahibi adına tanıttıkları kişilere, hayvanlarını satın kabul etmek istediklerini söyleyip, yapmacıklı dekont göstererek dolandıranlara yönelik işler düzenledi. 3 ildeki operasyonda, 10 karanlık gözaltına alındı, 5 milyon 100 bin teklik dolandırıcılığın meydana geldiği 30 görüngü aydınlatıldı.

Gaziantep’te, jandarmaya başvuran bazen besiciler, yanlarına mevrut ve işyar emeklisi olduktan bilahare kom kurduğunu söyleyen kişilere hayvanlarını harcamak için anlaştıklarını söyledi. Kom sahibi adına bildikleri kişilerin, kendilerine parayı vezneci hesaplarına gönderdiklerine ilgilendiren dekont gönderdiğini, fakat hayvanları aldıktan sonra gittikleri bankada, dekontun düzme olduğunu ayırt edince dolandırıldıklarını anladıklarını belirtip şikayetçi oldu.

Kurnaz, araştırmasında aynı şüphelilerin, analog şekilde 30 kişiyi dolandırdıkları ve bu kişilerden aldıkları hoşur ve büyükbaş hayvanları 5 milyon 100 bin teklik karşılığında başkalarına sattıklarını tespit etti.

Yapılan çalışmada kimliği belirlenen şüphelilerin yakalanması için jandarma, Gaziantep ve Kilis ile 1 ilde henüz düzenlediği operasyonlarda 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda ise 312 hoşur ve kocabaş efsanevi, 5 hesap belgesi, 1 tablet ve 9 cep telefonu ele geçirdi. Operasyonla 30 dolandırıcılık olayı aydınlatılırken, 10 şüphelinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.Share: