Ahi Evran Parkı Yenişehirlilerin bakir toplumsal alanı oldu

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi eliyle 8 bin metrekare düzlük konusunda yapılan ve içerisinde birçok canlılık alanı barındıran Ahi Evran Parkı, vatandaşların eskimemiş toplumsal alanı oldu.

Yenişehir ilçesine sadık Aziziye Mahallesi’nde Yenişehir Belediyesi vasıtasıyla 8 bin metrekare kayran üzerine kurulan Cömert Evran Parkı, içtimai alanları ile kaza sakinlerinin aheste ilgisini görüyor.

Ahi Evran Parkı’nın tamamlandığı geçmiş günden bu yana vatandaşların sanattan spora bir nice alanda ihtiyaçlarını karşıladığını tamlayan Yenişehir Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Misyon Beşikci, 8 bin metrekare kayran üzerine düz yazı edilen Ahi Evran Parkında suret, dram ve terzilik üzere benzeri birinden farklı kursların olduğunu söyledi.

Kardeş Evran Parkı’ndaki toplumsal tesislerde eğitimlerin beraberinde ücretsiz ruhsal danışmanlık ve diyetisyenlik hizmetinin de verildiğini belirten Başbuğ Beşikci, “Yenişehir’e eğitim bilimi ve sosyal odaklı yatırımlarımızı yapmayı sürdürüyoruz. Bu yatırımlarımızdan genişlik önemlilerinden biri üstelik Cömert Evran Parkımız oldu. Kardeş Evran Parkımızın içerisinde geçlerimizin ibret çalışıp, eğitim bilimi danışmanlarımızdan hizmet alabilecekleri İlk Bahar Ulus Kıraathanemiz, 65 gözyaşı ve gövde vatandaşlarımızın dinlenip, muhtelif hizmetler alabilecekleri İkinci Ilkbahar Kavim Kıraathanemiz, özel gereksinimli bireylerimizin sosyalleşip, aktivitelere katılabileceği Peyda Dirim Merkezimiz, Yenişehirli kadınlarımızın mesleksel eğitimler alabileceği Hatun Evi Kıraathanemiz ve çocuk baziçe alanlarımız de bulunmaktadır. Bir zamanda Ahi Evran Parkımızdaki toplumsal tesislerimizde eğitimlerimizin beraberinde ücretsiz ruh bilimsel danışmanlık ve diyetisyenlik hizmetini üstelik vermekteyiz. Bu projemizin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese çokça teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – DİYARBAKIR

Share: