Ankara haberleri: DÜRÜST Partili Sürekli’den partililere: “Seçme konuyu ahali size, siz bize, tığ da Ankara’ya taşıyacağız”

AK Öğür İzmir İl Başkanlığının düzenlediği Epey Menderes bölgesi sedir üyeleri konuşma ve yorum toplantısı, Rahat’bile gerçekleştirildi. Rahat, Ödemiş, Kiraz, Tire, Torbalı, Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa kaymakamlık başkanları ve meclis üyelerine seslenen İl Başkanı Kerem Yüce Sonsuz, “Safları sıklaştırıyoruz. Halkın genel ve yerel sorunlarında, sivil sosyete kuruluşlarımızın temenni ve önerilerinde tek ayrıntıyı atlamayacağız. Değme konuyu, ahali size, siz bize, bizde Ankara’ya taşıyacağız” diye konuştu.

DOĞRU Parti İzmir İl Başkanlığı, Bayağı Menderes bölgesi meclis üyeleri enformasyon ve değerlendirme toplantısını Şen’bile yaptı. İl Yerli Yönetimler Başkanı Bahir Doğan ve Büyükşehir Şehremaneti Meclisi Kol Başkanvekili Mutlak Hızal’ın üstelik amade bulunduğu toplantıda yetişkin mesajlar verildi. Toplantıda İl Başkanı Soyluluk Yüce Sürekli; Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Tire, Torbalı, Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa ilçe başkanları ve meclis üyelerine seslendi.

Daim, “Safları sıklaştırıyoruz. Halkın genel ve yerli sorunlarında, sivil cemiyet kuruluşlarımızın irade ve önerilerinde tek ayrıntıyı atlamayacağız. Değme konuyu, umum size, siz bize, biz birlikte Ankara’ya taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Soyluluk Ulvi Daima, “Ankara’dan bu bölgedeki ilçelerimize kâh müjdelerle döndük. Süfli Menderes ilçelerimizdeki yatırımlarımız tezelden bitmeme ediyor. Hemşerilerimiz yaptıklarımızı bundan sonra elan dolgunca görüyor. Tığ birlikte anlatmaya bitmeme edeceğiz. Şen ve Kiraz Belediyelerimiz SELIM bakım farkını ortaya koyuyor, sonuna kadar yanlarındayız, destek oluyoruz. Murat başkanımızla nezaret görüşmeleri yaptık. Bilgelik işleri için ekipman, veri lisesi projesi gibi stabil çok kazanımla döndük. Selçuk ilçemizde ihtişam hastanesinin ihalesi 25 Ekim’dahi yapılıyor. Efes Antik Kenti Çizgi Projemiz devam ediyor. Selçuk ve Şen’birlikte TOKİ marifetiyle haddinden fazla sayıda vatandaşımızı familya sahibi yaptık. Ödemiş ve Selçuk’taki emaneti muhakkak suretle kafasız alacağız. Yerel hizmetlerde yoksunluk kıvrak ilçelerimiz, cezalandırılan AK Fırka belediyesi yönetimindeki ilçelerimiz zül etmesin, zamanı geldiğinde gereği yapılacak” dedi.

Tarihi Arasta Çarşısı’nın restorasyon projesi başlıyor

YANLIŞSIZ Öğür İzmir İl Başkanı Asillik Ali Sürekli, Ödemiş’in tarihi Arasta Çarşısı’nın yenileme projesine başlanacağını, civar tasarımlar amacıyla bakanlık düzeyinde incelemelerin bodur sürede tamamlanacağını belirterek şöyle konuştu:

“Buradaki esnafımız, güneş yazan bire bir esnaftır. Taleplerini Kültür ve Turizm Bakanımız ile görüştük. 1856 yılından bu yana 116 dükkan, 3 cami ve 17 hanı ile işgale ve Cumhuriyet Altını dönemine tanıklık ederek ayakta kalmayı başaran Arasta’nın yenilenmesi ve kültür merkezi olması amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. 1. Dereceden sit alanı yerine siper altında olan çarşımızın esnafıyla görüşüyoruz. Kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri bile içinde barındıran, günümüz ticari ve kültürel değerlerini dahi haiz şişman ayrımsız proje yolda.”

Mavera yandan meclis üyeleri ve ilçe başkanlarına de saraka vererek düşün ve önerilerini dinleyen Daima, kendilerinden ilçelerindeki çalışmaları titizlikle strateji etmelerini ve halkı bilgilendirmelerini istedi.

Başkan Sürekli, “Birileri konuşurken AK Partinin yaptığını girmek üzere kılavuza gerekseme bulunmayan; ancak tekmil kademelerimizle sahada olacak ve bunları hemşerilerimize anlatacağız. Dertlerini sorarak, ilaç olacağız. Sosyal yardım ve desteklerimizin akla yatkın ellere ulaşması üzere takipçi olacağız. 157. il başkanları toplantımızı yaptık. Gelişigüzel güruh, bizim üzere resetlenmek anlamı taşıyor. Heyecanımız tazeleniyor ve bölüm geçtikçe artarak devam ediyor. Kurum Başkanımız Erkan Kandemir ile dahi teknik tıpkısı toplantı yaptık. YANLIŞSIZ Fırka teşkilatlarının alandaki artı ve deli dolu gücü, bu toplantılarımızı çok daha artağan ağıl getiriyor. Liderimiz, soluksuz çalışıyor. Bakanlıklarımız çalışıyor. Acun gerçeklerinin karşıt yansımalarını ortadan soldurmak, vatandaşımızın seçme ihtiyacında yanında olmak, proje ve yatırımlarımızı akdetmek üzere tüm donanımızı harekete geçirdik. Milletimiz gerçekleri görmektedir ve Topluluk İttifakına desteğini güçlendirmektedir” diyerek konuştu. – İZMİR

Share: