Avukat Işler Sebep Kimdir? Nereli, Birçok Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda gürültülü getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz 31 yaşındaki Avukat Işler Sebep, yasal avukatlık stajını tamamladıktan bilahare Ankara Barosu bünyesinde avukat olarak özellikle Ukubet Hukuku, İdare Hukuku ve Memur ve Disiplin Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda ayrımsız çokça seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Işler Yıldırım

AVUKAT UMUR YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonraları lise eğitimi Bursa Polis Kolejini kazanmıştır. Devamın birlikte üniversite eğitimini amacıyla Polis Akademisine başlamıştır. Polis Güçleri Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Hususiyet Fakültesinde eğitimine başlayan Işler Yıldırım 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, başarı bursu ile efdal itibar öğrencisi olarak bölüm ikinciliği ile bitirmiştir. Ayrımsız sene Çankaya Üniversite Toplumsal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında çabuk çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu nezdinde avukatlık mesleğine başlayan Saika, Bayrı Ünsiyet ve Danışmanlık Bürosunu kurmuştur. Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Vazifeli ve Disiplin Hukuku, Enerji ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda ulusal ve arsıulusal yıllık ve muhtelif gazetelerde bir nice yazısı olan Umur Sebep, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Düzenlilik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” üzerine yazmaktadır. Yürüttüğü davalar ülke ve dünyanın önde gelen gazetelerinde yayınlandı. Bir çok akademik çalışmaya konu edildi. Bu kapsamda birçok panel ve seminerlerde konferansçı namına düz almıştır.

Alev Çet, Aleyna Şarap, Esra Hankulu davaları kadınların hak arayışını ve ülkedeki avrat cinayetlerinin önlenmesinde ve kadın dayanışmasının önemini simgeleyen tıpkı dava haline geldi. Bu davalarda mağdur vekilliği üstenen Av. Umur Sebep karı ve yavru hakları konusunda sembol haline geldi. Tıpkısı dönüm noktası olan Alev Çet davasının avukatlarından Işler Saika, AKARSU Delegasyon Başkanı Büyükelçi Christian Berger’e ile avrat cinayetleri üstüne mülakat gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve EL Cezire kabilinden ayrımsız çok milel arası gazeteye röportaj vermiştir.

Saika’ın “Avukat Işler Sebep” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Alelhusus avrat ve yavru hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında eke tumturak oynamaktadır. Serencam olarak Kadim Hususiyet ve Danışmanlık ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den çok ülfet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Üniversite öğrencisi Sıcaklık Çet’in bed ölümüyle ilgili davada maznun Çağatay Aksu müebbet + 12 yıl 6 ay delik cezasıyla ve başka sanık Sağlam Akand ise 18 yıl 9 ay dam cezasıyla cezalandırıldı. Mahkemeye bakarak Çet, tecavüze uğradı ve bile bile öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Aleyna Şarap yerine tanıdık 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün saksı şüphelisi Ümitcan Akla Yatkın, “basamak dokunulmazlığını ihlal”, “tehdit” “zatî verileri hukuka aykırı ele geçirme” ve “enformatik sistemine yolsuz girme” suçlarından 4 sene 10 ay dam cezası aldı. Mahkeme Makul’a ölçüm indirimi uygulamadı. Ölümüne ilgilendiren dosyanın ise halen soruşturması devam etmektedir.

ESRA HANKULU DAVASINDA NE DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

Aleyna Çakır namına aşina 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün esas şüphelisi Ümitcan Makul, Ankara’bile evinde geberik kâin 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ilişkin tutuklu yargılandığı davada, ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 yıl cezaevi cezası aldı. Değişmeyen istinafa taşındı. Halen dosya devam etmektedir.

EYMEN SADIK DURAK DAVASINDA HANGI DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Vabeste Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları muhtemelen oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er yıl cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA HANGI KARAR VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş adamı Mürtefi Rıza Gültekin’in öldürülmesine ilişik davada murafaa, 1 sanığın müebbet cezaevi cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet delik cezasına tenzilat uygulayarak 10’ar yıl cezaevi cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 uğrun sanık üzerine ise dosyaları ayırdı.

UMUR YILDIRIM’IN IÇTIMAI MEDYA HESABI VAR MI?

Saika’ın “Avukat Umur Saika” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle eş ve çocuk hakları üstüne paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında kocaman kurum oynamaktadır. Son adına Bayrı Ülfet ve Danışmanlık ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den çok hususiyet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: