Avukat Işler Sebep Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda patırtılı getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz31 yaşındaki Avukat Işler Sebep, kanuni avukatlık stajını tamamladıktan sonraları Ankara Barosu bünyesinde avukat adına alelhusus Ukubet Hukuku, İdare Hukuku ve Memur ve Düzen Bağı Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda bire bir çokça seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Işler Sebep

AVUKAT UMUR YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonradan lise eğitimi Bursa Polis Kolejini kazanmıştır. Devamın birlikte darülfünun eğitimini için Polis Akademisine başlamıştır. Polis Güçleri Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Ünsiyet Fakültesinde eğitimine başlayan Umur Yıldırım 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, sükse bursu ile efdal izzetinefis öğrencisi adına dönme ikinciliği ile bitirmiştir. Bir yıl Çankaya Üniversite Toplumsal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında çabuk çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu gözetiminde avukatlık mesleğine başlayan Saika, Bayrı Ünsiyet ve Müşavirlik Bürosunu kurmuştur. Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Vazifeli ve Disiplin Hukuku, Enerji ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda ulusal ve uluslararası yıllık ve ayrı cinsten gazetelerde bir nice yazısı olan Umur Yıldırım, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” üstüne yazmaktadır. Yürüttüğü davalar ülke ve dünyanın önde mevrut gazetelerinde yayınlandı. Benzeri çokça akademik çalışmaya bahis edildi. Bu kapsamda birçok panel ve seminerlerde konferansçı olarak kayran almıştır.

Yalaz Çet, Aleyna Şarap, Esra Hankulu davaları kadınların hak arayışını ve ülkedeki kadın cinayetlerinin önlenmesinde ve kadın dayanışmasının önemini simgeleyen benzeri sevgili haline geldi. Bu davalarda mağdur vekilliği üstenen Av. Işler Sebep kadın ve çocuk hakları konusunda öncü haline geldi. Bir dönüm noktası olan Alaz Çet davasının avukatlarından Işler Sebep, DENIZ Delegasyon Başkanı Sefirikebir Christian Berger’e ile avrat cinayetleri üstüne konuşma gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve EL Cezire kabilinden aynı çok milletler arası gazeteye mülakat vermiştir.

Sebep’ın “Avukat Işler Saika” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Alelhusus avrat ve çocuk hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında kebir alım çalım oynamaktadır. Son namına Bayrı Ahbaplık ve Danışmanlık ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den fazla ülfet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Üniversite öğrencisi Yalaz Çet’in çirkin ölümüyle ait davada maznun Çağatay Katarakt müebbet + 12 sene 6 ay mahbes cezasıyla ve sair maznun Katı Akand ise 18 sene 9 kamer mapushane cezasıyla cezalandırıldı.Mahkemeye göre Çet, tecavüze uğradı ve kasten öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır olarak aşina 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün kafa şüphelisi Ümitcan Uygun, “ev dokunulmazlığını ihlal”, “gözdağı” “kişisel verileri hukuka mugayir ele geçirme” ve “bilişim sistemine yolsuz duhul” suçlarından 4 sene 10 ay mapushane cezası aldı.Mahkeme Uygun’a takdir indirimi uygulamadı.

Ölümüne ilgilendiren dosyanın ise halen soruşturması bitmeme etmektedir.

ESRA HANKULUDAVASINDA HANGI DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

Aleyna Çakır yerine aşina 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün mebde şüphelisi Ümitcan Akla Yatkın, Ankara’da evinde ölü kâin 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ilişkin tutuklu yargılandığı davada, ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 sene hapishane cezası aldı. Değişmeyen istinafa taşındı. Halen dosya devam etmektedir.

EYMEN SADIK DURAK DAVASINDA HANGI DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Kapalı Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları anlaşılan oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er yıl cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA NE KARAR VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş kadını Yüksek Sevda Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada mahkeme, 1 sanığın müebbet dam cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet mapushane cezasına iskonto uygulayarak 10’ar yıl cezaevi cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 habersizce maznun için ise dosyaları ayırdı.

UMUR YILDIRIM’IN TOPLUMSAL MEDYA HESABI VAR MI?

Yıldırım’ın “Avukat Umur Yıldırım” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Hele avrat ve yavru hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında muhteşem gösteriş oynamaktadır. Sonuç namına Kadim Hukuk ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den aşkın ülfet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: