BODRUM’DA ‘AHTAPOT’ LAKAPLI CÜRÜM ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ 13 GÖZALTI

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, taşkın yatlar ile muhacir kaçakçılığı yapan ‘Ahtapot’ lakaplı cürüm şebekesi çökertildi. Muğla merkezli 3 ilde yapılan operasyonda, 13 kaka gözaltına alındı. Öte yandan, operasyonda hamile miktarda döviz, 1 çılgın açacak, 2 motosiklet yat ve çok sayıda sayısal gereç ele geçirildi.

Bodrum’da ölçüsüz yatlarla göçmen kaçakçılığı yapıldığı bilgisini alan polis ekipleri harekete geçti. Bu kapsamda, Bodrum Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaş (KOM) Sektör Amirliği ekipleri şüphelileri beceri ve fiziksel takibe aldı. Bodrum Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde Muğla ÇIFTLIK ve Bodrum ÇIFTLIK Büro Amirliği ekipleri göçmen kaçakçılığı yaparak balaban dirimsel elde fail yanlışlık şebekesinin çökertilmesi üzere harekete geçti. Bu kapsamda, Muğla merkezli girmek amacıyla İstanbul ve Balıkesir’de 21 ayrımlı adreste eş zamanlı yerine 105 polisin katıldığı operasyonun düğmesine basıldı. Sabah saatlerinde yapılan operasyonda elde ettiği gelirlerle ölçüsüz sahn cıvıl cıvıl ve paraları aklamaya müteharrik S.Ö., Ö.Z., B.Y., H.Y., F.D., K.C., A.A., F.G., S.T.Ö., R.T., A.Ç.T., S.Ş. ve M.G. tevessül etmek üzere 13 şüpheli gözaltına alındı.

56 GERIDEN GERIYE GÖÇMEN KURTARILDI

Polis ekiplerince çökertilen çetenin kendilerine ‘Ahtapot’ çetesi dediği öğrenildi. Mavera yandan, operasyonda 56 geriden geriye göçmenin kurtarıldığı belirtilirken, suçtan elde ettikleri değerlendirilen 2 motor yata, 1 katmerli araca ve 1 bota ahali konuldu. Bunun yanında, 57 bin Avro nakit para, 13 bin dolar efektif, 19 bin Türk Lirası, 1 ruhsatsız tabanca, haddinden fazla sayıda fişek, bakaç, telsiz ve suçta geçer not haddinden fazla sayıda gereç ele geçirildi.

Eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 13 ibret Bodrum’a getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edileceği belirtildi.

Share: