Babasına attığı son endişe “Kontrol, sorma” olan 23 yaşındaki gencin donmuş bedeni bulundu

Esbak sabahleyin 08.20 sıralarında Acı ilçesi Çamlıbel Mahallesi 4939 Çıkmaz yakınındaki zeytinlik alanda yaşanan yara olayda; sabahleyin işe gitmek amacıyla kese kere kullanan bir yurttaş, zeytinlik alanda bir kişinin yerli yattığını fark etti. Durumun 112 Müstacel Davet Merkezine bildirilmesinin peşi sıra olay hesabına afiyet ekipleri ve polis güçleri irsal edildi. Tamlanan adrese gelen esenlik ekipleri, durağan yatan kişinin hayatını kaybettiğini tespit etti. Bölgeye asayiş şeridi çeken polis, yaptığı incelemede cesedin Yusuf Arslan Karasağız’a (23) ilgilendiren olduğunu tespit etti.

10-15 ÇAĞ ÖNCEKI ÖLMÜŞ

Karasağız’ın ceplerinden esrar konu çıktığı öğrenilirken, gencin tahminî 10 ila 15 aktarilma ilk öldüğü değerlendirildi. Karasağız’ın cenazesi, savcılık ve fenomen yeri ekiplerinin çalışmasının ardından kesin ahiret yolculuğu nedeni sınırlanmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

“BİR VASEKTOMI SIKINTILAR YAŞADIK VE EVDEN AYRILDI”

Oğlunun cenazesini teyit almaya mevrut kederli ata Dursun Karasağız, açıklamalarda bulundu. Adli Tıp raporundaki ölüm nedenine bakarak, mukteza kanuncu müracaatları yapacaklarını nâkil Karasağız, daha önceki oğlunun mızrap yön kullandığını fakat tedavi ettirdiklerini söyledi. Karasağız, “Oğlum AMATEM’bile otama gördü. 3 kamer önceki Manisa’bile hastaneye yatırdım. Hastaneden çıktıktan sonradan memleketim Erzincan’a götürdüm. 2,5 kamer orada kaldık. Buraya geldiğinde evde aynı topluluk sıkıntılar yaşadık ve evden gitti. Daha sonra dahi filhakika bili alamadım. Uzaklaştırma kararı biber dolması. Ağabeyle aynı mızıka teessürat yaşadığı amacıyla daha önce birlikte evden gittiği olmuştu. Aradığımda telefonlara bakmıyordu, evet dahi telefonunu kapatıyordu. en üst yazdığı mesajı ‘Beni tıpkısı henüz taharri sorma’ olmuştu” dedi.

“BUNA AMIL OLANLARDAN ADISYON SORACAĞIM”

Metal maddeye çok mahdut ulaşılabildiğini müstakbel süren Karasağız, ailelerin bu konuda çokça tetik olması gerektiğini vurgulayarak, “Ben canı yanan ayrımsız babayım, başkalarının canı yanmasın. Burada mızrap yaşı düşmüş. Buna çabucak müdahale edilmesi gerekiyor. Yazık. Ben 23 yaşında oğlumu toprağa veriyorum. Buna etken olanlardan hesap soracağım. Benim canım göynük. Fidan kadar evladımı ego bugün toprağa vereceğim. Ocaklarımıza kötü düşmesin. Bu maden olayına kalımlı bire bir hal bulunması gerekiyor. İnsanların 13-14 yaşındaki çocukları sönüyor. Yazık günah, bu çoluk çocuk hepimizin genci” ifadelerini kullandı.

Öte yandan gencin cenazesi, ailesi aracılığıyla alınıp toprağa kopmak amacıyla memleketi Erzincan’a götürüldü.Share: