BAKAN SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’bile DÜRÜST Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, aynı tek yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde aynı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’dahi Afrin’den sürekli terörist aktardıkları, terörle mücadelede yeryüzü yumruk alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun ki aynı biricik yıldırıcı kalmadan bugün tertemiz. Aynı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada ifham etmek istiyorum, size nakletmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah geçenlerde arı sili olacak. Tanrı kader edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız biricik namert terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada hareket tükenik değil. Tekrar söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Kayırıcı Sakarya Vadi Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bol memlekette ilkokul, ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkı üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde güzel konuşuyor ki, o kadar iyice konuşuyor. Amma sınır ötesi tezkeresine hayır oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle zahir oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı kuşkusuz alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye niteleyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Deminden hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum hareket bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkısı da belediye başkanlarına işaret şeş çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na bel şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na belen altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar vurdumduymaz bıraktı, demincek Türkiye’yi tekrar koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: