Bu kuaföre mevrut gelinler oynayarak düğüne gidiyor

Kahramanmaraş’ta izzet desteğiyle açtığı ve büyüttüğü görk merkezinde 15 kişiyi istihdam sağlayıcı Songül Eski, hisse senedi durumunda tıpkısı anda 10’un üzerindeki gelini oynatarak düğün salonlarına uğurluyor.

Kahramanmaraş’ta hayatiyetli evli ve 3 yavru annesi Emektar (42), senelerce yaptığı kuaförlük mesleğinde kişi iş yerini tahsis etmek istedi. Ahali Eğitim Bilimi Merkezi’nde kuaförlük kursunda uz müzakereci olduktan sonraları devletten destek kayran Emektar, 5 koltukla başladığı kuaförlük mesleğindeki hareket yerinde takviye sayısını birlikte 40’a yükseltti.

15 kişiye istihdam sağlayıp 10 stajyer ile gelinleri düğüne hazırlayan girişimci karı, gelinlerin oynatarak dernek salonlarına uğurluyor.

Gelinlerin üzerindeki stresi attıklarını bayındır aynı şekilde düğüne gittiklerini söyleyen Eski, “Bu hareket yerini şevket desteği ile açtım biricik stajyer öğrenci ile işe başladım ve şuanda 15 sigortalı 10 kesim bile stajyer öğrencim ile hizmet veriyoruz. 5 payanda ile başladım ve şuanda 40 hamil sahibiyim. 70 metrekareden 375 metrekare salona sahibim. Tümce işini severek yapması geçişsiz. Kadınların ayakta kalması lazım ve değme antlaşma çalışması geçişsiz. Çalıştığım sürece yılın sunu liyakatli kadın ödülünü, türban dizayn ödülünü aldım. Kuaför üzerine ve elkızı ağırlıklı Türkiye ve dünyanın ayrımlı bölgelerinden gelinlerimizi düğünlere hazırlıyoruz. Gelinlerimizi burada oynatıyoruz ve eğlendiriyoruz. Dernek ve kına günlerinde strese giriyorlar ve o streslerini biz burada alıyoruz. Gelinlerimizin hepsi buraya gelip kıvançlı ayrılıyor. Toplumsal medyam var ve gelin ağırlıklı videolar yüklüyorum. Bilcümle gelinlerimiz benden videoteyp istiyor” dedi.

Güzellik merkezine Adıyaman’dan geldiklerini anlatım bir koşa ise bahtiyar ayrıldıklarını söyledi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: