CHP 99’uncu yapı yılını kutluyor

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, partisinin 99’uncu kuruluş yılı zımnında beraberindeki heyetle Anıtkabir’i musahabe etti.

Kılıçdaroğlu başkanlığındaki astronomi, Aslanlı Yol’dan bilgisiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün mozolesine geldi.

Kılıçdaroğlu’nun, kırmızı ve parafin karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bırakmasının arkası sıra gocunmak duruşunda bulunuldu.

Daha sonraları Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, Sayın Umumi Başkanım, parçalanmamış 99 yıl evvel çekişme meydanlarında kurduğun CHP’nin bugünkü temsilcileri adına huzurundayız. Küçük Asya ve Rumeli Esirgeme-i Hususiyet Cemiyeti ile Kuvayımilliye’nin obstrüksiyon orduları karşısındaki azmini, 99 yıldır yüreğimizde taşıyoruz. Tıpkısı azim ve kararlılıkla, milletimizin sağlık ve refahı için savaşım ediyoruz.

Sayın Umumi Başkanım, CHP’nin neferleri namına, sunturlu Cumhuriyetimizi müzaheret etmek, ululamak ve sonunda demokratlık ile taçlandırmak için, sakır sakır demeden çalışıyoruz. Huzurunda milletimize bayram veriyorum, partimizin ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ebedi istirahatgahını, Türkiye’yi müdür nüfuz partisi namına musahabe edeceğiz. Mücadelemiz, hakimiyet kaygısız, şartsız milletin olana arbede sürecek. Bu düşüncelerle ermiş hatıran önünde saygıyla eğiliyor, silah arkadaşlarını, hayatını yitirmiş bilcümle CHP’lileri ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Astronomi, daha sonra mozoleye çıkılan merdivenin önünde yadigâr fotoğrafı çektirdi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, 2’nci Cumhur Reisi İsmet İnönü’nün mezarına da çelenk bırakarak çekinmek duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu’na öğür yönetiminin yanında 99 güre de eşlik etti.

CHP’bile bünye sene dönümü etkinlikleri kapsamında Tümen Meclisi toplantısı yapılacak.

Kılıçdaroğlu, öğleden sonra İzmir’e geçerek kentin antagonist işgalinden kuruluşunun sene dönümü zımnında düzenlenecek programa katılacak.

Share: