Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın restine Yunanistan’dan cevap geldi: Umursamıyoruz

Yunanistan’ın uluslararası hukuka ters şekilde Ege’deki Başka Askeri Statüdeki Adalar’a (GASA) zırhlı dil irsal ettiği anlar ortaya çıktı. Çıkarma gemilerinin Midilli ve Sisam’a hele KÖLE yoluyla bağış edilen askeri araçları irsal etmesi dikkati çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KIYMET ÖDETECEĞİZ

Yunanistan’ın hamlesine ilişik Cumhur Reisi Erdoğan’dan dahi yorum geldi. Kabine Toplantısı’nın arkası sıra yaptığı açıklamada konuyu değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yunanistan askeri, siyasal ve kazançlı yerine dengimiz değildir, imkânsız. Yunan siyasetçileri kışkırtarak üzerimize salanların asıl sebebi ülkemizin vaktini, enerjisini, dikkatini dağıtarak büyük ve dinç Türkiye programını çalmak olduğunu gayet ferah biliyoruz” dedi.

ATİNA’DAN YANIT GELDİ

Hem Reisicumhur Erdoğan’ın bu sözlerine hem üstelik Türkiye’nin Palikarya büyükelçisi Christodoulos Lazaris’i çağırarak muhtıra vermesiyle ait Palikarya aracılığıyla da cevap geldi. Yunanistan’bile nişane özne Kathimerini’nin haberine göre Yunan kaynaklar, Türkiye’nin ve Cumhur Reisi Erdoğan’ın itirazlarını bütünüyle reddetti.

“TÜRKİYE ÜLFET ALIMLI HAREKET EDİYOR”

Palikarya kaynaklar vasıtasıyla yapılan değerlendirmede Türkiye tarafının itirazlarının daima hukuk dışı olduğu ve Yunan tarafının Türkiye ile cidal derdinde olmadığı rapor edildi.Share: