Destek AFAD gönüllüsü eğitiminin sonuç gününde 25 delege eğitimi liyakatli şekilde tamamladı

Bayburt İl Kıyamet ve Ivedi Nitelik Müdürlüğü binasında ‘Destek AFAD Eğitimi’ çerçevesinde 25 kişiye verilen eğitimde sona gelindi.

8 gün süresince AFAD personellerince sunulan eğitimde 25 sevimli eğitimi liyakatli aynı şekilde tamamlayarak Bindi AFAD gönüllüsü olmaya türe kazandı. Eğitimin önce günlerinde hafif arama kurtarma eğitimi başlığı adı altında gönüllülere genel taharri kurtarma eğitimi, eğitim bilimi alanında cuşiş ve çadır eğitimi, kıran farkındalık eğitimi verilmişti. Eğitimin sonuç 3 gününde ise İnsani yardım ve psiko-içtimai eğitimi, ilk yardım farkındalık eğitimi verilerek eğitimler problemsiz tıpkı şekilde tamamlandı.

Destek AFAD eğitim bilimi gönüllülerine ilgilerinden ve başarılarından dolayı teşekkür fail Bayburt İl Kıyamet ve Acil Kapsam Müdürü Adil Aslan, “2021 yılında kıran eğitim yılı ve 2022 yılında kıran tatbikat yılı kendisine faaliyetlerimizi yürütüyoruz, bu çerçevede AFAD destek gönüllülerimiz var. Bu bindi gönüllülerimizin 1’nci grubunun geçen yıl eğitimlerini tamamlamıştık, 25 nefis 2’nci grubumuzun dahi hafta içerisinde eğitimleri başladı ve zaman itibariyle sona evliya oldu. Bayburt ilimizde meydana gelebilecek afetlerle ilişkin işlemek üzere gönüllülerden oluşan ekiplerimiz ağız ağıza facia ve ivedi durumlara hazırlanıyor, rastgele konuda eğitiliyor. Eğitildikten sonradan ise kıran ve ivedili durumlarda görev alıyorlar. Ben hep gönüllülerimize haddinden fazla teşekkür ediyorum benzeri zamanda müdürlüğümüz personelleri olan eğitim veren arkadaşlara de teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah gönüllülerimiz çoğalır, sayıları artar” şeklinde konuştu. Bunun birlikte sınavları başarıyla geçen ve eğitimi tümler destek AFAD gönüllülerine deprem çantası verildi. – BAYBURT

Share: