Edirne Ticaret ve Uran Odası Başkanı Irmak: “Özlük Kafalarına Bakarak Değer Belirlemişler”

Edirne’da bazı işletmelerin tava ciğer ve köfte fiyatına izinli odaların belirlediği tarifeye rağmen bindirim yapması tepkilere hastalık olmaya devam ediyor. Edirne Ticaret ve Uran Odası (ETSO) Başkanı Sezai Irmak, “Biz banko eskimemiş bir prospektüs vermedik. Faziletkâr fiyata satanlar özlük kafalarına göre kıymet belirlemişler. İlgili kurullarımda görüşüp bu konuyu değerlendireceğim” dedi.

Edirne’birlikte mütezayit maliyetler zımnında bazen işletmeler, izinli odaların 75 liralık kendisine belirlediği tava bağır ve köfte fiyatını 90 liraya çıkardı. Ara Sıra işletmelerin odaların tarifesine kapalı kalması dolayısıyla kentte çifte değer uygulaması ortaya artık.

“YILBAŞINA BÜYÜKLÜĞÜNDE HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMA OLASILIĞI YOK”

Irmak, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Tığ banko yeni bire bir tarife vermedik. Faziletli fiyata satanlar zat kafalarına göre kıymet belirlemişler. İlgili kurullarımda görüşüp bu konuyu değerlendireceğim. Amma yılbaşına büyüklüğünde zam verilmesi söz konusu değil kadar gözüküyor. Amma hile ve meclisimizde bu konuları değerlendireceğim. Zat başıma ahkam kesmiş olmayayım. Benim düşüncem bu doğrultuda. Ilkgüz-Teşrinisani ayı ortada hiçbir girdinin fiyatı değişmedi. Maliyeti değişmedi. Sakatatçı arkadaşlardan termin istek edenler birlikte ergin. Gelsinler, bizim bilmediğimiz aynı başkalık olduysa konuyu yendien değerlendiririz. Amma bizim kriterlerimize bakarak yılbaşına büyüklüğünde seçme ayrım olma olasılığı yok.

“KONUYU DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Meclis kararımız 174 Mayıs 2022’birlikte 150 gram ciğere 75 lira namına bırakılmış. beraber komşu illerden fiyatlar aldırdım. Söz Gelişi Kırklareli’nde 200 gram köfte 60 liraya satılıyor. 24.08.2022’den itibaren. Oradaki meclis kararı. Tekirdağ’da 150 gram köfte 50 ila 60 liralık arası. Üyelerimiz bu fiyatın yetmediğini beyan etmişler. Konuyu değerlendireceğiz.”

Share: