Gökkuşağı Tepeleri değişik gözyaşı gruplarından doğaseverleri ağırlıyor

Türkiye’nin yeryüzü doğusunda yer kayran Gökkuşağı Tepeleri, ayrımlı yaş gruplarından doğaseverleri ağırlamaya bitmeme ediyor.

Iğdır’ın Tuzluca ilçesindeki Alkım Tepeleri, bölgenin yeryüzü gözde doğa turizmi alanlarından biri yerine bağ çekiyor.

Dünyada eşsiz tanıdık yer yapıları itibarıyla soluk, kahverengi, beyaz ve gri renkleri ayrımsız arada barındıran tepeler, sonbaharın gelmesiyle birbirinden iyice renklere büründü.

Genellikle fotoğraf meraklıları, doğaseverler ve doğa sporcuları yoluyla konuşma edilen tepeler, renklerinin yeryüzü fena hâlde tonlarını ise bu mevsimde sunuyor.

Alkım Tepeleri’ni gezmeye mevrut tabiat sporcularından Ulu Öztürk, AA muhabirine, tepelerin ününü duyduklarını ve grup olarak gezmeye geldiklerini söyledi.

Geziden beğeni aldığını ve arkadaşlarına dahi bu tepeleri gezmeleri amacıyla tavsiyede bulunacağını anlatan Öztürk, “Veca Dağı ve Tekelti Dağı ile adlı olan Iğdır’ın Alkım Tepeleri bile gündemde, zira şu sıralar renkler çok göz kamera ve rabıt çekimli.” dedi.

“Dilediğiniz zor derecesine bakarak huy yürüyüşü yapabilirsiniz”

Arkadaşlarıyla birlikte hem natür yürüyüşü yapıp hem de güzelce fotoğraflar çektiklerini belirten Öztürk, şunları kaydetti:

“Yediden yetmişe sistem burada canlılık yapabilir, herkesin burayı gelip görmesini kaynak ederim. Tepelerde hem iyicene fotoğraflar çekebilirsiniz hem bile dilediğiniz engel derecesine bakarak tabiat yürüyüşü yapabilirsiniz. Bu özelliğiyle natür sporcularının ilgisini çekiyor.”

Tepeleri gezen ziyaretçilerden 7 yaşındaki Yekda Kahraman ise Gökkuşağı Tepeleri’ni haddinden fazla zül ettiğini ve bugün ailesiyle tepelerdeki yürüyüşe katıldığını, print olmasına karşın tepelerde düzenli koridor geçirdiğini anlattı.

Share: