Hakkari polisi gönüllerde padişahlık kurdu

Hakkari İl Güven Müdürlüğü Cemiyet Destekli Polislik Idarehane Müdürlüğü ekipleri eğitime olan desteğini sürdürerek, ihtiyaç sahibi aileleri sevindirerek gönüllerde hükümdarlık kurdu.

Sosyete Destekli Polislik Büro Müdürlüğü ekipleri civar halkını kucaklayarak sevindirmeye bitmeme ediyor. Hakkari eşkâl ilkin almak üzere kaza, çevre ve köylerde eğitime olan desteğini sürdürmeye devam fail Hakkari polisi, Karşıyaka İlköğretim Okulunda öğrenim gören 39 öğrenciye Atatürk Firez Merkezinde ‘Trafik Dedektifleri’ eğitimi verdi. Animasyon filmi izleterek, darı ve meyve suyu ikramında kâin polisler, ‘SİBERAY Uçman Okulları’ projesi çerçevesinde üstelik Hakkari Vukuf Lisesinde 30 kulüp öğrencisine yönelik ‘Güvenli ve Şuurlu İnternet Kullanımı, Siber Güvenlik’ konularında brifing semineri verdi.

Eğitime büyük desteği olan Hakkari polisi, ihtiyaç sahibi aileleri de sevindirmeye devam ediyor. Açıklık ayı içre iki aileye frijider, 1 aileye soba, 6 aileyi kışlık çul ve besin yardımında bulunan Hakkari polisi, yardımların bitmeme edeceğini anlatım ettiler.

Yardım çalışması ile polis güçleri-ahali kaynaşmasının yaşandığı Hakkari’birlikte, polisin başlattığı sosyal cerrahi müdahale vatandaşları mutlu etti. Toplum Destekli Polislik Yazıhane Müdürlüğü ekipleri; yaptıkları ev, esnaf ve ekol ziyaretleriyle vatandaşları dolandırıcılık, kapkaç, cepçilik kabil rastgele soy asayiş olaylarına cebin brifing çalışmaları ise devam ediyor. Sosyete hayatının seçkin alanında fariza eden polisler, kendilerine yersiz sorunları çabucak dinlemekle kalmayıp, üstüne titizce eğiliyorlar. Anlatım haline getirdikleri sorunları ilgilendiren makamlara simultane ileterek sorunun çözümünde da fariza alıyorlar. – HAKKARİ

Share: