Hakkari Milli Eğitim Müdürü Bereketli, Yüksekova’daki kurslarda incelemelerde bulundu

Hakkari Milli Terbiye Müdür Bilal Bereketli, Yüksekova ilçesindeki kursları konuşma etti, çalışmalar karşı bilgelik aldı.

Dolgunca, İlçe Milli Terbiye Müdürü Yusuf Atael, İl Milli Eğitim Bilimi Büro Müdürü Erol Hanlıgil ve İlçe Milli Terbiye Ofis Müdürü İskender Aksungur ile açtıkları okuma çit, Kur’an-ı Bonkör, kilim ve ahali sanatları kurslarındaki çalışmaları inceledi.

Faaliyetler üzerine Umum Eğitimi Merkezi Müdürü Kenan Canan’dan bilgi düzlük Ferah ve beraberindekiler, kursiyerlerle arkadaşça etti, taleplerini dinledi.

Anasınıfındaki çocuklarla de tıpkı araya gelen Ferah, köylerdeki vatandaşların dirim merkezlerinde zamanlarını verimli değerlendirebilecekleri, arkadaşça edebilecekleri ortamların oluştuğunu belirtti.

Yürütülen iş ve projelerle kentteki yetişek kalitesinin seçkin geçen zaman arttığını ifade eden Ongun, site genelindeki kurslarda binlerce vatandaşın faydalandığını aktardı.

Gani ve beraberindekiler, henüz sonraları “Asıl Eğitimde 10 Bin Meslek Projesi” kapsamında güçlendirilen bazen okullarda inceleme yaptı.

Share: