Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Kavga, İtfaiye Haftası’nı Kutladı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Cidal, 25 Eylül-1 Ilk Teşrin İtfaiye Haftası dolayısıyla itfaiye erlerini konuşma etti.

Antakya İtfaiye İstasyonu’nda itfaiye erleri ile aynı araya mevrut Cidal, gerçekleştirilen operasyon karşı bilgelik alarak, yapılan müdahaleler ile ilgili hazırlanan sergiyi gezdi.

HBB İtfaiye Daire Başkanı Özer Gövce, ziyarette, kullanılmamış hayata geçirilen 112 Çağrı Merkezi ile itfaiye aracı entegrasyonunun tanıtımını yaptı.

Müdahaleler ve cerrahi müdahale için Çarpışma’a hikmet veren HBB yetkilileri, 112’ye iletilen vakaların telli ve telsiz iletişime gerekseme duyulmadan aracısız itfaiye istasyonlarına ve Kıran ve Evgin Uzanım Eş Güdüm Merkezi’ne (AKOM) düşeceğini ve bu sayede izleme, cevvaliyet ve koordinasyonun çokça henüz hızlı yapılacağını aktardı.

Ayrıca sahillerde fert istirdat, su altı ve su üstü arama kurtarma faaliyetleri üzerine birlikte Başkan Cenk’a bilgi verildi.

SAVAŞ: “SİZLER ŞEHİRLERİN VE ORMANLARIN GÜVENCESİSİNİZ”

Komutan Lütfü Kavga, “Özellikle literatür çokça efor ve zor şartlarda çokça koca olaylara, yangınlara, trafikte sıkışmış yahut ilçe yapmış insanlara arkalama ediyorsunuz. İtfaiye ekiplerimiz layenkati demeden insanlarımızın hayatlarını ve benzeri zamanda tabiattaki güzellikleri korumaya çalışıyorlar. Sizler şehirlerin ve ormanların güvencesisiniz. Hepinizin kazasız ve erinçli günler geçirmenizi diliyorum” diye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutladı.

Lütfü Savaş, itfaiye aracı istasyonunu ziyarete mevrut anaokulu öğrencilerine da itfaiye ile ilişik pentür kitabı hediye etti.Share: