Hepsiburada “Efsane Kasım” kampanyasına hızlı başladı

Hepsiburada Operasyon Kol Başkanı Mehmethan Yallagöz, ay başı olmasına karşın “Söylence Teşrinisani” kampanyasına beklentilerinin üzerinde ayrımsız sargı olduğunu belirterek, “Bu teşrinisani ayının, değişik kasım aylarından şirketimiz açısından haddinden fazla elan faziletkâr miktarlarda, beklentilerin üstünde olacağına eminiz.” dedi.

Yallagöz, şirketin Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan ameliyat merkezinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, kasımın e-ticaret ve perakendenin en yavaş kocaoğlan olduğunu belirterek, Hepsiburada geri hizmet ekipleri namına kasım ayına bu yıl, bozuk yıllardan haddinden fazla henüz dolgunca hazırlandıklarını söyledi.

Stoklarıyla cümle sevkiyatlara hazır olduklarını bildiren Yallagöz, “Kampanya, eski yıllara göre çok daha hızlı başladı. Ayın daha başında olmamıza rağmen beklentimizin üstünde bir ilişki var. Bu bile bizleri mutlu ediyor. Pandemiden sonraları tüketicilerin alışveriş kültürünün değiştiğini gösteriyoruz. Tıpkısı zamanda Hepsiburada olarak bu sene alışverişlerde akil ödeme sistemlerine geçtik. ‘Şimdi aldatma şubatta öde’ veya kullanıcının hoşuna henüz gidecek mütenavip modeller, bunların çokça daha aşkın bandaj gördüğünü görüyoruz. Bu yüzden satışlar bu yıl beklentimizin çokça üzerinde ve alışılagelen yıldaki günlerin çok üstünde pir ayrımsız artışla gidiyor.” diyerek konuştu.

Yallagöz, evvel iki günlük gerçekleşmeye bakarak “Efsane Kasım” indirimlerine haddinden fazla fazla bandaj olduğunu belirterek, yaptıkları satışların yüzde 40’lık kısmını Hepsiburada’nın depolarından, yüzde 60’lık kısmının ise KOBİ’lerden gerçekleştiğini kaydetti.

Bu durumun kendilerini az çok bahtiyar ettiğini dile getiren Yallagöz, “Çünkü KOBİ’lerimiz üstelik teşrinisani ayını heyecanla bekliyorlardı. Onların satışlarının artmış olması bizleri de bahtiyar valör. Göstergelere göre, şu anda planlamamızın üstünde gidiyoruz. Planlamamız doğrusu bozuk yıllara bakarak çok elan yüksekti amma bu gerçekleşmeler, bu bandaj, bu teşrinisani ayının farklı teşrinisani aylarından şirketimiz açısından çok henüz erdemli miktarlarda, beklentilerin üzerinde olacağına eminiz.” ifadelerini kullandı.

“Son Teşrin ayında zait 1.000 istihdam sağladık”

Yallagöz, Hepsiburada yerine 3-4 sene evvel pir bire bir projeye adım attıklarını belirterek, yaşanan ansızın yoğunluğun ve kampanyaların başladığı dönemde ihtiyaçları olan istihdamı darülfünun öğrencilerinden sağladıklarını kaydetti.

Çevrelerindeki üniversitelerle görüşmeler yaptıklarını ve stantlar kurduklarını anlatan Yallagöz, şöyle bitmeme etti:

“Son Teşrin ayı gelmeden geçmiş pahal öğrenci kesimini bünyemize katıyoruz. Bu arkadaşları kasım ayında tesislerimizde çalıştırıyoruz. Bunların aksiyon sağlığı ve güvenliği eğitimlerini, işe başlangıçlarını, sigortalarını yapıyoruz. Başkaca bir nice öğrencimizin önceki sigorta başlangıcı bizim sayemizde oluyor. Bu sektörde bile çok deste gördü. Diğer firmalar birlikte bunu uygulamaya başladı, o yüzden dahi haddinden fazla mutluyuz. Bizi sevindiren apayrı bire bir laf de bu kısık dönemde bizimle etkin rüfeka ileriki dönemde okullarını bitirdikten bilahare bünyemizde bizimle beraber çalışmaya başlıyorlar. Bu da bizi mutlu fail etkenlerden biri. Elden teşrinisani ayında alışılagelen istihdamımıza fazlalık adına 1.000 kişiyle devam ediyoruz. Bu 1.000 kişinin de 700-800’ü mektepli arkadaşlarımızdan oluşuyor.”

“Ürünle ait gravite yaşandığı taktirde müşterilerimizin arkasındayız”

Tüketicilere ihtiyaçlarını çokça mebzul belirlemelerini referans eden Yallagöz, değer araştırması yaparak akla yatkın buldukları ürünleri istek rahatlığıyla alabileceklerini kaydetti.

Yallagöz, Hepsiburada kendisine degaje ürün yelpazeleri bulunduğuna bel ederek, şunları söyledi:

“İnsanlar aradığı temas şeyi çok bayındır bulabiliyorlar. Hepsiburada markasının güvencesi altında ürünleri dilek rahatlığıyla alabiliyor. gelişigüzel şekilde ürünle ait sıklet yaşandığı takdirde şeriklik kendisine ağız ağıza müşterilerimizin arkasındayız. Ifa sistemleriyle ilgili üstelik haddinden fazla ağır avantajlar yaratıyoruz. Bu bile tüketicilerin karar vermesinde koskocaman etkenlerden biri oluyor. 90-100 bine mail KOBİ’yle çalışıyoruz. Teşrinisani ayı KOBİ’ler amacıyla da hararetli aylar. Onların da stoklarını azalttığı, satışlarını katbekat artırdığı aylar. Onların ürünlerine sitemizde vadi veriyoruz, satılması halinde bile operasyonel desteklerimizle ürünleri alıp sonuncu müşteriye gönderilmesini sağlıyoruz.”

Share: