Iğdır ve Kars’tan 207 korucu ve gedikli hareket bölgesine gönderildi

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremler zımnında Iğdır ve Kars’tan 195 düzenlilik korucusu ile 12 gedikli deprem bölgesine gönderme edildi.

Depremin etkilediği alanlarda taharri ve istirdat çalışmalarına karışmak için Iğdır İl Bitirmiş Komutanlığında görevli Afet ve Müstacel Nitelik Eğitimi almış gönüllü 150 asayiş korucusu ve 12 gedikli sarsıntı bölgesine gönderildi.

Ekipleri bulaşıcı eden İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Eşsiz Demirhan, personele hitaben yaptığı konuşmada, 10 ilde alışılmadık hal car edildiğini hatırlattı.

Birkaç ilde hasar olduğunu tabir fail Demirhan, “İçişleri Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda sizleri zelzele bölgesine göndereceğiz. Dün 50 yabanlık gurubumuzu gönderdik. Az Buçuk önceki onlardan sevindirici vukuf aldık, 2 avrat mağdurumuzu kurtarmışlar. Bunun dahi sevincini yaşıyoruz. Hepinize gönüllü olarak katıldığınız için teşekkürname ediyorum.” dedi.

Iğdır Asayiş Korucuları Başkanı Mehmet Abiş de asayiş korucuları yerine seçme ahit göreve hazır olduklarını, devletin emrinde fahri olarak deprem bölgesine gittiklerini söyledi.

Kars’tan üstelik yer sarsıntısı bölgelerinde müzaheret amaçlı 45 güvenlik korucusu gönderildi.

Share: