TDP Genel Başkanı Sarıgül gündemi değerlendirdi

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Nazik Millet Meclisini güçlendirmek amacıyla elverişsiz kesim tercihli fikir sistemine geçilmesi gerektiğini savundu.

Çeşitli programları kapsamında Giresun’a gelen Sarıgül, partisinin Görele İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada, TDP’nin ihtiyaç üzerine kurulan ayrımsız tümen olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kamudaki kontratlı personelin kadroya alınmasına müteveccih açıklamasıyla ilişkin istifham konusunda Sarıgül, şu değerlendirmede bulundu:

“Aldatıcı bire bir düşüncedir. Akla Yatkın bire bir düşüncedir. Amma tamamını kapsaması lazım ki kimesne ekşimsi kalmasın. Bu noktada alelhusus ve özellikle Milli Defans Bakanımızdan de ricamız şudur; sözleşmeli yurt görevi olamaz. Ehlivukuf çavuşlarımız var. Ehlivukuf çavuşlarımız bayrağımızı ve toprağımızı arkalamak amacıyla büyük savaş veriyorlar. Uzman çavuşlarımızın bile kesin kadroya geçirilmesini yiyecek olarak görüyorum.”

Sarıgül, geçkin altılı masanın açıkladığı anayasa değişikliği önerisiyle ilişkin TDP’nin görüşlerini ve düşüncelerini aktarma etmek istediğini dile getirerek, “Özellikle etkisiz cumhur reisi, canlı Sedir ve hür karar, Türkiye Değişim Partisi yerine bizim kuruluştan bu yana söylediğimiz sözlerdir. Tığ istiyoruz ki cumhurbaşkanımız etkisiz olsun, güçlü Meclis olsun ve müstakil şiddet olsun.” diyerek konuştu.

Meclisi, milletvekillerinin güçlendireceğini tabir eden Sarıgül, “Milletvekillerini güçlendirdiğimiz devir Meclisi henüz da güçlendiririz. O nedenle hele Türkiye Iri Ulus Meclisini yükseltmek üzere sıkıntılı bölge tercihli düşünce sistemine unutmak lazım. Halkla yurttaşlarımızla irtibatı sıfır milletvekillerinin banko parlamentoda olmaması lazım.” değerlendirmesini yaptı.

Sarıgül, altılı masanın açıklamış olduğu esas değişikliği önerilerinin hepsi itibarıyla Türkiye Değişim Partisi’nin programından alındığını savunarak, şunları kaydetti:

“Türkiye Değişim Partisinin yapı amacı bakımından birçok analog şeyleri aylardan beri söylüyoruz amma altılı ganyan masadan ve hep siyasi partilerden dileğimiz şudur; güçlükle bölge tercihli düşünce. Güçlükle toprak tercihli oyda milletvekilleri hiçbir siyasal parti farkı gözetmeden vatandaşlarımızla beraber olacak. Bu sistemde milletvekillerini göremiyoruz. Türkiye Değiş Partisi iktidarında Giresun mebus Giresun’birlikte oturacak. Giresun milletvekili Giresunluların oyunu alıp dahi Ankara’bile hava atmayacak, fiyaka satmayacak.”

Mustafa Sarıgül, kaza esnafı ve vatandaşlarla benzeri araya gelerek kardeşçe etti.

Share: