İYİ Parti, İzmir’de “karı çalıştayı” düzenledi

İYİ Tümen Karı Politikaları Başkanlığı yoluyla kadın sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin tartışılması için planlı eş çalıştaylarının üçüncüsü İzmir’üstelik toplandı.

Karşıyaka ilçesindeki bir otelde “Karı yükselmezse alçalır vatan” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, İzmir, Işıklı, Balıkesir, Denizli, Kütahya, Manisa ve Uşak’taki sivil cemiyet kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Çalıştayı İYİ Fırka Umumi Komutan Başdanışmanları Turhan Çömez ile Ahmet Eşref Fakıbaba da izledi.

Toplantının açılışında konuşan İYİ Tümen Eş Politikalarından Sorumlu Umumi Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’dahi kadınların karşı karşıya olduğu birçok dava alanı bulunduğunu söyledi.

Bu sorunlara bugüne büyüklüğünde kısıtlı ve ideolojik çerçevelerde çözümler arandığını doğacak süren Yüksel, şöyle konuştu:

“Bizler zaman meseleyi partiler üstü ve ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız. Partili değil, İYİ Partili bile değil, ayrımlı partilerin da olduğu, kişi siyasi partimize yer aşkın yüzdelik 20 katılım kontenjanı koyduğumuz bir çalıştay. Zaman yüzdelik 20 dahi bulunmayan. Çünkü bu siyasa üstü tıpkı kapsam. Ülkemizde yaşanan avrat sorunlarının çözümünü el birliğiyle çözebilmek amacıyla bu yolu denedik. Ülkemizin farklı bölgelerinde kadınların yaşadığı sorunları evcil temsilcilerle bu arada sınırlamak, bugüne kadar açığa çıkmayan bir nice sorunu dahi ortaya çıkaracak.”

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener birlikte çalıştaya gönderdiği videoteyp mesajında, “9 çalıştayda toplanacak tespitler ve çözüm önerilerini raporlaştıracağız. Bu raporlar uzmanlarımız aracılığıyla inceden inceye değerlendirilecek ve sürecin böylece eş ayında İYİ Fırka Ulusal Eş Bildirgemizi milletimizle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: