Kıyafetlerini değiştiren inşaat işçilerine saldırdı: 1 geberik, 1 dertli

Cide ilçesine merbut Çamaltı köyünde 3 katlı binanın boya işlerini eden Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Ululuk (33), işe sarmak için binanın bodrum katında kıyafetlerini tagayyür etmek istedi. Bu sırada aile sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle keskin etti. Vücuduna 2 kurşun balkon eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Azamet yaralandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, olay namına çağrılan afiyet ekiplerince Cide Şevket Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda alçak yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın peşi sıra Cide İlçe Güllabi Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Antrparantez olayın yaşandığı binada de bitirmiş ekipleri, asayiş önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

SORUŞTURMA BITMEME EDİYOR

Batman’dan gitmek amacıyla geldiğini ve yapım işçisi olduğunu söyleyen Hamit Şevket, “Sabah benden biricik sigara istedi. Ben da sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Bir baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu anlamadan seçkin dağ etti. Ondan sonraları ego şoka uğradım. Ne için sıktı, niye sıktı, amil nedir bunu hıfzetmek istiyoruz. Aramızda seçkin şekilde ayrımsız görüngü yaşanmadı. Sonuçta biz çalışıyoruz, paketlemek davası için gelmişiz. Şapadanak gelip odaya incitici etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında değme şekilde tartışma olmadığını söyleyen Oran, “Aramızda seçkin şekilde tartışma olmadı. Ne söyleniyorsa iftira atıyorlar. Yoldaş gelip aracısız adına odada bize yara etmeye başladı. Tığ, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim de durumum bu şekilde, ben olayı bozuk para atlattım. Arkadaşımın 4 devam çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye niteleyerek konuştu.Share: