Mardin’de Acil Çağrı Hizmetleri İl Eş Güdüm Komisyon Toplantısı yapıldı

Mardin’birlikte Evgin Davet Hizmetleri İl Eş Güdüm Alt Kurul Toplantısı Ilbay Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Ivedi çağrı hizmetlerinin hareketli, verimli ve acul benzeri şekilde sunulması, ilgilendiren birimler arasındaki teşrikimesai ve koordinasyonun sağlıklı tıpkısı şekilde yürütülmesi üzere düzenlenen toplantında Ivedi Çağrı Merkezi Müdürü Rüya Karaboğa, kurumun çalışmaları, personel durumu, beceri konular, çağrı istatistikleri, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri için lokma yaptı.

Vali Demirtaş, vatandaşlara uydurma ihbarın yapılmaması üstüne çağrıda bulunarak, bu konuda vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini belirtti.

Yapılan gelişigüzel esassız çağrının yardıma ihtiyacı olan tıpkısı vatandaşa ulaşılmaması etmek olduğuna dikkati çekici Demirtaş, “Esassız çağrılar hem yardıma ihtiyaç duyan vatandaşa ulaşmayı engelliyor hem dahi afiyet, itfaiye aracı ve güvenlik güçlerimizin işini zorlaştırıyor. Değme asılsız çağrının tıpkı canı tehlikeye attığı unutulmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

112 Ivedili Davet hattını abes yere meşgul eden ve uydurma ihbarda bulunanlara yönelik cezai yaptırımların uygulandığı belirtilen toplantıda, esassız davet oranının yüzde 81 olduğu kaydedildi.

Share: