Medipol Başakşehir-Corendon Alanyaspor maçının arkası sıra

Spor Makat Süper Lig’in 5. haftasında konuk olduğu Medipol Başakşehir’e 2-0 yenilen Corendon Alanyaspor’un ustalık sorumlusu Felipe Sanchez Mateos, sonucun kendilerini kıvançlı etmediğini söyledi.

Başakşehir Fatih Fehva Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından planlı matbuat toplantısında açıklamalarda bulunan Sanchez Mateos, “Bugün oyuna iyi başladık, gole büyüklüğünde sahada infaz etmek istediklerimizde liyakatli olduk. Rakibi öz sahasına hapsettik, hep onların kalesine mail tuttuk. Topa eş olmada üstelik üstündük. Amut atık bir topun devamında, seken topta golü attılar. Gole büyüklüğünde ongun işler yaptık. Bu noktadan sonraları rakibin katışıksız güveni yükseldi, bizimki üstelik düştü.” dedi.

İkinci yarıda yaptıkları değişikliklerle oyuna enerji katmaya çalıştıklarını dile getiren Sanchez Mateos, “Oyunu domine ettiğimizi düşünüyorum. Bizim beraberliği denediğimiz anlarda açıkları kullanarak ikinci golü buldular. Skora bakınca bahtiyar değiliz. Sahada uygulamak istediklerimiz açısından ise mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Mateos, Beşiktaş’ın nakil gündemindeki Tayfur Bingöl’ün oynamaması için ise, “Tayfur’un herhangi bir problemi namevcut. Oynamamasının biricik nedeni ustalık ayrımsız değişmeyen. Elan farklı oyuncuların ulama sağlayacağını düşündük. Yanlış durumu namevcut, haddinden fazla çok lakırtı var. Oyuncunun kafası bu nedenle çok karışıyor. Resmi, elle tutulur her özdek yok.” şeklinde konuştu.Share: