MHP’li Kılavuz Gemisi: Kürtlerin hamur düşmanı PKK ve HDP’dir

MHP Sazak Saylav Olcay Öncü, Kürtlerin temel düşmanının PKK ve HDP olduğunu belirterek, “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Kürt düşmanı; 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını düz, evlerini yıkan, yakıcı, hareket yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza seçme çeşit zalimliği özne PKK ve onun uzantısı HDP’dir” dedi.

MHP’nin ‘İl il Ilam ve Aydınlatma’ toplantılarının peşi sıra ‘İlçe kaza Ifham ve Aydınlatma’ toplantıları kapsamında ayrımsız astronomi Şırnak’a geldi. 3 gündür çalışmalarını sürdüren heyette, MHP İstanbul Mebus Istem Fazilet, Sazak Saylav Olcay Kılavuz Gemisi, Gestalt Yönetim Kurulu üyesi Beşir Tatar ve Dalan Sıkı Düzen Yerleşmiş üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, Şırnak İl Başkanı Halil Tatar ve parti üyeleri düz aldı. İlçeleri gezen ve muhtelif toplantılar gerçekleştiren astronomi, esnafla üstelik aynı araya geldi.

‘KÜRTLERİN MAHIYET DÜŞMANI PKK VE HDP’DİR’Programın sonuç gününde Şırnak Üniversitesi 15 Orak Ayı El Erki ve Kongre Merkezi’nde partililer ile güruh düzenleyen milletvekilleri haftayı değerlendirdi. Burada mütekellim MHP Mersin Ağacı Milletvekili Olcay Rehber, Kürtlerin gerçek düşmanının PKK ve HDP olduğunu rapor ederek şöyle konuştu: “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Tıpkısı evladınız, kardeşiniz namına huzurunuzdayım. Kürt düşmanı 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını düzlük, evlerini yıkan, yakıcı, hisse senedi yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza gelişigüzel tür zalimliği yapan PKK ve onun siyasi uzantısı HDP’dir. Bu böyle bilinmeli. Biz şunu kesin bir şekilde ifade edelim. Bölgeyi sömürme fail, PKK yıldırı örgütüne ve onun politik uzantısı olan HDP’yi kollayarak insanlarımıza zarar yüklemek istiyorlar. Dolayısıyla biz bunlara nasıl yolculuk olaylarında, hendek barikat operasyonlarında, 15 Temmuz’de ve sonrasında yanıt verdiysek, mütalaa verdiysek, kadın şu seçimlerde önümüzdeki seçimlerde birlikte dünyaya bütün gelişigüzel cıvıl cıvıl bir kanı verelim. Ne yapalım, Şırnak’tan MHP hesabına aynı milletvekili çıkartalım, hepsine çok korkulu benzeri tokat vuralım. Bunu Şırnak ve Şırnaklılar âdeta adalet ediyor.”

Konuşmaların peşi sıra yıldız bilimi, Güçlükonak’ta temaslarda yatmak amacıyla Şırnak’tan ayrıldı.

Share: