Niksar’dan zelzele bölgesine “Gezgin Tuvalet” desteği

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için bölgeye yakışmak üzere Tokat Niksar’birlikte gezici tuvaletler yapılıyor.

Niksar Kaymakamlığı, Niksar Belediyesi, Tecim ve Uran Odası ve Esnaf Odası Başkanlığı öncülüğünde, sarsıntı bölgesinde ivedi ihtiyaç namına bildirilen gezici tuvaletlerin yapımına başlandı.

Niksar banal uran sitesinde seyyar tuvaletlerin yapımının tamamlanarak biran ilk bölgeye gönderileceğini tamlayan Başbuğ Özcan; “Millet adına kenetlenme zamanı, ant kontak zamanı. Tıpkı bu bire bir haftalık sürede yaptığımız kabil. Birliğimizi ve beraberliğimizi sürdürmeliyiz. İlçe sanayimizde seyyar tuvaletlerin yapımına başlandı. 30 sayı yapılacak seyyar tuvaletlerin tıpkı kısmı ihtiyaca binaen banyo üniteli namına yapılıyor. Burada yapılacak gezgin tuvaletler tamamlandığında alelacele deprem bölgesine göndereceğiz. Depremin evvel gününden bu yana büyük fedakârlık ile halkımızla gelişigüzel yaptığımız yardımlar imdi birlikte devam edecektir” dedi. – TOKAT

Share: