Ordulu öğretmen, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen doktor üzere Van’a geldi

Ordulu hoca, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen hekim üzere Van’a geldi

Ankara ve İstanbul’daki hastanelerde umduğunu bulamayan Ordulu öğretmen, Lokman Doktor Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

VAN – Ordu’de glumos tümörüne yakalanan Hayal Ana Ekinci isimli hoca, tek tanımadığı halde rüyasında gördüğü hekim üzere geldiği Van’dahi yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ordu’bile dinamik Rüya Ana Maraba isimli coğrafya öğretmeni, yıllar geçmiş glumos tümörüne yakalandı. Ankara ve İstanbul ilkin kalkışmak üzere gittiği sayımsız hastanede umduğunu bulamayan Dikici, arayışını sürdürdü. Rüyasında gördüğü Lokman Doktor Van Hastanesi Önsezi ve Yaradılış Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının başarılı geçeceğini söylemesi üzerine Van’a gelen Maraba, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişik açıklamada bulunan Lokman Hekim Van Hastanesi Önsezi ve Soy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, Görüntü Valide Çiftçi’nin elan evvel birçok hastaneye gittiğini ifade ederek, “Sistem komplikasyonlardan bahsedince adam çekiniyor. Ayrıca ameliyata aldığımızda kilolu bakımda önceki uyandırdığımız zaman ‘Ego yaşıyor muyum?’ dedi. O büyüklüğünde müteessir kim, imdi cerrahi müdahale rüyalarına girmiş. Beni geçmiş gördüğünde ‘Ego sizi rüyamda görmüştüm’ dedi. Ağırlık bir ameliyattı. Zira ur derine revan bire bir ur. Başarıyla çıkardık. İnşallah çıktı daha de gür olacak” dedi.

Hayati riski olan, felç olma riski olan ayrımsız işler olduğuna vurgu özne Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 katre olabilirsin, masada kalma şansın var’ denilen bir cerrahi müdahale. Ben bu ameliyattan haddinden fazla daha yumruk ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a katılmak hastalarımıza edisyon geliyor. Hatta ‘bu büyüklüğünde kalburüstü tıpkı doktor olsa Van’de hangi işi var’ diyenler üstelik var. Amma tığ tercihimizi Van’dan yana kullandık. Bir cerrahın kesif kayran değiştirmesi akilane değil. Burada galiba bire bir standart oluşturduk. Bu hemen hekimle dayalı tıpkı olay değil. Ağır Sıklet bakımı, servisi, anestezisi bütünü bir grup. Apayrı ayrımsız yerde bu ekibi hazırlamak muhtemelen beş on alıyor. Tığ anlaşılan bire bir sürede bu ekibi oluşturduk. Hastaların benzeri kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar amma Van’a gelenler birlikte, Van’ı böyle beklemediklerini söylüyorlar. Ego özlük memleketimde bu kadar abat hissetmiyorum. Doğunun insanı çok çok gani. Çok değerbilir ve konuksever. Sistem aile üzere yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar ama giderken hepsi üzülerek gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Şu asıl kadar 250’ye yakın glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların nazik benzeri kısmı; işler yapılamaz, masada kalır, felç tamam denilen hastalar. Bunların seçme biri çok tahakküm ameliyatlar. Buna rağmen bizim sonuçlarımız çokça çok mebzul. Dünyada bu kadar liyakatli sonuçlar bulunmayan. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Başka hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan bilahare bize geliyorlar” diyerek konuştu.

Birkaç yıl evvel hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul özellikle girmek için birçok yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Görüntü Ana Çiftçi isimli parasız ise “Çokça araştırı yaptım. Çokça riskli ayrımsız hastalık olduğunu biliyordum. Sarıklı olmam cihetiyle curcunalı tellerim önemliydi, şah damarlarım önemliydi, hayatta kalmam önemliydi. Ben Ankara ve İstanbul’dahi çok aşkın doktora gittim. Birçok ünlü doktorla görüştüm. Halil Hocayı hasbelkader buldum. O tün rüyamda Halil Hocayı gördüm. Bana ameliyatımın haddinden fazla muvaffakiyetli geçtiğini söyledi. Tek istenmeyen durum olmadığını, hiçbir damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana haddinden fazla iri bire bir erke verdi. Ego bunun konusunda hep doktorları tıpkısı tarafa ittim ve Van’a kadar geldim. Ayrıca İstanbul’birlikte bana ‘Van’birlikte hangi işin var. İstanbul’dahi doktor mu namevcut’ dediler. Amma ego inandığım şeyi boşaltmak istiyorum, beni etkilemeyin dedim ve geldim. Yoz çok mutluyum. Halil Öğretmen, pestil-hekim ilişkisi açısından çokça mütevazi ve çokça ısıdam bire bir eş. Ben bire bir tutkun olarak bundan çok etkilendim. Çokça şen ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği haddinden fazla ongun. Haddinden Fazla memnun kaldım. Kendimi bol hissediyorum ve Van’dan mutlu ayrılıyorum. İyi ki Van’a gelmişim. Ego epey haddinden fazla mutlu oldum ve bahtiyar ayrılıyorum” dedi.

(ATL-MSA-Y)Share: