Paşakonağı’na kitabevi kuruluyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Nevşehir Belediyesi beyninde imzalanan protokol çerçevesinde Paşakonağı içerisinde öğrencilerin ve vatandaşların faydalanabilecekleri ayrımsız kütüphane kurulacak.

Eğitime yaptığı katkıları arttırarak sürdüren Nevşehir Belediyesi, başta öğrenciler almak amacıyla değme yaştan vatandaşların ücretsiz yerine faydalanabilecekleri kullanılmamış ayrımsız kütüphanenin kurulması amacıyla harekete geçti. Konuyla ait namına Hars ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Umumi Müdürlüğü ile Nevşehir Belediyesi arasında hazırlanan protokolü Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran ile İl Ekin ve Turizm Başöğretmen Vekili Hüseyin Elma alay malay imza altına aldılar. Tören Düzeni çerçevesinde nezaret marifetiyle kütüphaneye türlü türde binlerce betik desteğinde bulunacak. Nevşehir Belediyesi eliyle elektronik beyin atölyeleri, kıraat salonları ve öğrencilerin ibret çalışabilecekleri salonların birlikte bulunacağı kütüphane gelişmemiş sürede tamamlanarak hizmete girecek.

Evde düzentileme olanağı bulamayan veya motivasyonu familya dışı tıpkı ortamda arayan öğrenciler amacıyla zengin mektup çeşidiyle birlikte adeta benzeri bilgelik yuvası olacak kütüphanenin kuruluşu için icraat sürüyor. – NEVŞEHİR

Share: