Selden ailesiyle gelişigüzel akıbet anda kurtulan Ömer emmi: “Yeniden doğmuş kadar hissettim”

Selden ailesiyle alay malay son anda kurtulan Ömer emmi: “Yeniden doğmuş gibi hissettim”

Selden ailesiyle birlikte akıbet anda kurtulan Ömer Eyli:

“Kızım korkudan sabaha kadar uyuyamadı”

BURSA – Bursa’bile geri enerjik olan sağanak yağmur sonrası oluşan sel sularına erik hasadından dönerken kızı, damadı ve iki yaşındaki torunu ile yakalanan Ömer emmi o anları anlattı.

Merkez Osmangazi ilçesi Karabalçık Mahallesi’nde evvel yağan sağanak yağmur sonrası oluşan hâkim, evlerin ve tarım arazilerinin akarsu basmasına faktör oldu. Boğanak yağmurun yağdığı sırada kızı, damadı ve 2 yaşındaki torunu ile erik hasadından dönen Ömer Eyli’nin bulunduğu pikap dominant sularına kapıldı. Yaşanan fert pazarı ise cep telefon kamerasına saniye saniye yansıdı.

O anları gelişigüzel anlattığında tekrar yaşadığını ve yeniden zade üzere hissettiğini belirten Ömer Eyli, ‘Araba erik yüklüydü. Cemi buraya çıkmıştım kim makine dominant suları zımnında çıkamayarak kaldı. Kısaca 2 an bilahare baskın suları kamyoneti sürüklemeye başladı. Dominant suları kamyoneti 200 metre sürüklerken o sırada başka ayrımsız komşumun arabasını bile sürüklemiş kamyonet ona takıldı. O tam tığ arabadan atlayarak artık. Oradan arkadaşım bana bağırdı’ Ömer emmi bizim arabaya atla’ diyerek. Yanımda kızım, damadım ve 2 yaşındaki torunum vardı. Pikap muhtemelen pert oldu birey kaybımız haddinden fazla şükür bulunmayan amma maddesel zararımız çok. Başat sularından kurtulduğum an baştan doğmuş kabil hissettim. Ölüyoruz dedim başladım salavat getirmeye. Kamyonetin içine dahi sular dolmuştu zaten. Çocuğu tuttum kaldırdım yukarıya. Kapıyı açarak komşu kamyonete atladık. Bala ağlıyordu doğrusu kızım birlikte sabaha kadar uyuyamadı.

Share: