Sorgun Belediyesi kurduğu beton santrali ile kişi ihtiyacını öz karşılıyor

Yaptığı yatırımlar ve geliştirdiği istihsal odaklı uygulamalarla adından hezel ettiren Sorgun Belediyesi, örnek bir projeye henüz imza atarak ilçeye beton santrali kazandırdı.

Ulusçu Hareket Partisi’nin ‘yaratıcı belediyecilik’ sloganıyla intihap kampanyasını yürüten ve 3.5 yılı fazla süredir ilçeye yaptığı yatırımlar ve çalışmalarla adından küçümseme ettiren Sorgun Belediyesi, ilçede kaliteyi artıracak, çalışmaları hızlandıracak ve maliyetleri düşürecek beton santralini faaliyete geçirmeye başladı.

Hayata geçireceği hizmet ve projelerde kullanılmak için kişi beton ve beton ürünlerini üretmeye başlayan Sorgun Belediyesi, günde 400 ila 500 metreküp beton üretiyor.

Üretken belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Çiftçi, “Yıpranmamış kurduğumuz beton santrali ile bu arada kişi betonumuzu kendimiz anlamak üzerine yoğunlaşıyoruz. Ulusalcı Cereyan Partisi’nin yaratıcı belediyecilik sloganıyla seçim kampanyasını yürütmüştük. O çerçevede olanaklı olduğu kadar özlük ihtiyaçlarımızı kendimizin göreceği işlerle belediye hizmetlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Beton santrali da bunlardan ayrımsız tanesi. Beton santralimiz kestirmece günde 400-500 metreküp istihsal kapasitesine erbap. Bu sığa bizim üzere şu anda tam. İlerleyen zamanlarda bunu artırabiliriz. Amma şu zaman için beton santraliyle ilgilendiren takkadak kendi ihtiyaçlarımızı eğlemek için yoğunlaşıyoruz.” dedi. – YOZGAT

Share: