Tokat Belediyesi Adıyaman Gölbaşı’nda çalışmalara bindi veriyor

Tokat Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki çalışmalara katılıyor.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi bünyesinde fariza işleyen personel ve gönüllülerden oluşan 1230 personelin yaraları başlamak üzere çalıştığı Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki çalışmalara Tokat’tan 232 gelişim makinesi ile destek verildi.

Afetten etkilenen iller için seferber olan Tokat halkı ülke genelinden afetin önceki altı gününde 394 tır müzaheret toplayarak kıran bölgelerine ulaştırdı.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu, şunları kaydetti:

“İlk günden bu asıl kadar benzeri seferberlik ruhu ile hareket fail hamiyetli Tokatlı hemşehrilerime teşekkürname ediyorum. Kestirmece aynı haftadır Sayın Valimiz Numan Hatipoğlu ile gelişigüzel Gölbaşı ilçesindeyiz. Buradaki yaraları personelimiz, gönüllülerimiz ve hamiyetperver hemşerilerimiz ile birlikte sarmaya çalışıyoruz. Gelen yardımları makul şekilde ayırarak koordinasyonlu bir şekilde depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. Deminden dahi 6 bin kardeşimizin kalabileceği 1500 konteynerden oluşan taşımalık kentin altyapısını gerçekleştiriyoruz. İnşallah yeryüzü gücük zamanda burada inşası tamamlanacaktır.”

Share: