Tokat Belediyesi Adıyaman Gölbaşı’nda çalışmalara destek veriyor

Tokat Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki çalışmalara katılıyor.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi bünyesinde görev yapan personel ve gönüllülerden oluşan 1230 personelin yaraları yolmak için çalıştığı Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki çalışmalara Tokat’tan 232 hareket makinesi ile destek verildi.

Afetten etkilenen iller üzere seferber olan Tokat halkı ülke genelinden afetin önceki şeş gününde 394 tır yardım toplayarak kıyamet bölgelerine ulaştırdı.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu, şunları kaydetti:

“İlk günden bu ana büyüklüğünde benzeri seferberlik ruhu ile hareket eden hamiyetli Tokatlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Yaklaşık ayrımsız haftadır Sayın Valimiz Numan Hatipoğlu ile gelişigüzel Gölbaşı ilçesindeyiz. Buradaki yaraları personelimiz, gönüllülerimiz ve hamiyetli hemşerilerimiz ile birlikte sarmaya çalışıyoruz. Gelen yardımları makul şekilde ayırarak koordinasyonlu bire bir şekilde depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. Demin da 6 bin kardeşimizin kalabileceği 1500 konteynerden oluşan taşımalık kentin altyapısını gerçekleştiriyoruz. İnşallah yeryüzü güdük zamanda burada inşası tamamlanacaktır.”

Share: