Van’da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DOĞRU Parti’ye Toyluk Buluşması” düzenlendi

Van’de YANLIŞSIZ Fırka Toyluk Kolları aracılığıyla “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Öğür’ye Gençlik Buluşması” düzenlendi.

Edremit ilçesindeki Gebze Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılan SELIM Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Erkan Kandemir, DOĞRU Tümen’nin bölgenin, barışın, birliğin ve beraberliğin partisi olduğunu söyledi.

Van’a ve gençlerine güvendiklerini belirten Kandemir, Türkiye’nin yeryüzü gailesiz, bildirme zihayat, heyecanı yeryüzü faziletkâr illerinden birinin Van olduğunu belirtti.

Seçimlerde ilk defa düşünce kullanacaklara seslenen Kandemir, şöyle konuştu:

“İlk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan’a, SELIM Parti’ye vermeye amade mısınız? Aramıza kargaşa tohumları ekmeye, barışı bozmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara temerrüt 2023’te Tayyip Erdoğan’a, SELIM Fırka’ye eş çıkmaya amade mısınız? İşte Van. Sizleri tebrik kartı ediyorum. Programımızın yavuz olmasını diliyorum. Emek veren, mücahede gösteren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki Van, Recep Tayyip Erdoğan’a tekrar cemaat çıkma. ‘Acaba DOĞRU Öğür bölgede ne yapacak? Van’da ne olacak’ diyenler şahit olsunlar, görsünler kim cahillik burada. DOĞRU Parti gençlerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Türklerin partisi. Van yaktığı bu bel fişeği ile cümle Türkiye’ye eş olacak.”

Curcuna havasındaki etkinliğin birliğin, beraberliğin, gönlünde barış olanların, aklında, zihninde muadele olanların nişanesi olacağını vurgulayan Kandemir, “2023’te SELIM Fırka sandıktan bir numara tümen olarak çıkacak, Cumhurbaşkanımız da Türkiye yüzyılının lideri olacak.” dedi.

“Akilane bir iş yaptığımı bugün kesin tıpkısı şekilde görebiliyorum”

DOĞRU Fırka Genel Kalıp Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Valör İnan da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum YANLIŞSIZ Öğür”ye programının üçüncüsünü Van’üstelik gerçekleştirdiklerini belirtti.

Van’bile 2023’te terörün değil, sunturlu aynı enerjinin, fena hâlde gençliğin haykırışının yükseleceğini kaydeden İnan, “Bunu kalımlı yerine hissedeceğiz. Van’dahi zaman çoluk çocuk aynı patırtılı veriyor. ‘Vanlı gençlerin partisi, Kürtlerin partisi AK Fırka, Kürtlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diyor. Bunu bir Kürt kardeşiniz namına söylüyorum. Yıllar önce ilk defa görüş kullanacağımda çokça heyecanlıydım. Hem memleketimiz hem dahi milletimiz için ilk oyumu DÜRÜST Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. 11 sene bilahare hangi kadar akıllıca tıpkısı iş yaptığımı zaman açık ayrımsız şekilde görebiliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Gençlerle umum ele vererek, içtimai hayata bakir tıpkısı heyecan getirdiklerini anlatan İnan, şehirlerde ve yaylalarda nazik ayrımsız huzurun hakim olduğunu vurguladı.

“Terör bitti”

Çocukların artık okula gittiğini, derslerine çalıştığını, mühendis, hekim, yazılımcı olduklarını ifade eden İnan, şunları söyledi:

“Evet bu etraflı sürede biz ne kaybettik? Can kaybettik. Kırk yıl boyunca sağlık kaybettik, şüheda verdik. İnsanlarımız, gençlerimiz o mağaralarda heder olup gittiler. Serencam hangi oldu? Yıldırı bitti. Haliyle bitecekti. Şimdi o zihniyetin ağzında şişman laflar var. Onlara Vanlı gençlerle birlikte şurası irdelemek geçişsiz. Buraya hangi hizmeti getirdiniz? Buraya dirlik mu getirdiniz? Gençlerin hayatına katkıda mı bulundunuz? Eğitim Bilimi mi, gelecek mi, iş mi önerdiniz? Önerdikleri çabucak mağaralarda terörist pekiştirmek oldu. İşte gördünüz. Senelerce şehremaneti başkanlığı yaptılar. Şu ortamı Vanlı gençlere yerinde gördüler mi? Hepiniz bu şehirde yaşadınız. Van’ı, Diyarbakır’ı, Hakkari’yi Şanlıurfa’yı Ağrı’yı hizmetle buluşturdular mı? Şehrin gençlerine, eğitimler amacıyla bakir fırsatlar sundular mı? Müfit. Evvel Hakkari’deydim, alelacayip benzeri coşku vardı. Ağrı’dahi kardeşlik ortamı var. Hakkari’den Van’a akşam üç buçukta geldim. Balaban bir çekinmezlik ve huzurla geldim. Evvelce bu var mıydı? Yoktu. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Hakkari’ye hava meydanı yapacağımız zaman cemi 98 sefer saldırdılar. ‘Yapamazsınız’ dediler çünkü bu bölgeye hava meydanı, defa ve köprüyü yerinde görmediler. Demincek birileri ‘niye el, hava meydanı yaptınız?’ diyor. Buranın gençleri üzere ve istihdamı amacıyla yaptık.”

“Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe yürüyecek”

“Bu zamana kadar şurası söyledik. Benzeri siyasal parti, yıldırı yardakçısı, terörün uzantısı dedik. O fırka HDP’ydi?” diyen İnan, şunları kaydetti:

“Bugün çıktı Türkiye’da terörün uzantısı ikinci parti var. O dahi Cumhuriyet Altını El Partisidir. Mersin’dahi şehit olan Sedat Gezer’i rahmetle anıyoruz. Ruhu çalgılı çağanaklı olsun. Onu martir fail dun teröristler ne partinin raporunda bundan sonra? Cumhuriyet Ahali Partisinin raporunda çıktı. Zaman terör örgütü referansıyla konuşuyorlar. Türkiye’de daha çok iki öğür terörün uzantısıdır. Biri HDP ötekisi ise CHP’nin ta kendisidir. Bu nedenle biz burada 2023 Türkiye’sine kesin ayrımsız yanıt veriyoruz. Diyoruz ki Van’de çoluk çocuk henüz aşkın teknolojiyle, daha aşkın içtimai aktiviteyle, elan çok kariyer merkezleriyle buluşacak. Vanlı gençler Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe, 2053 ve 2071’e yürüyecek. Van’a sunma candan duygularımızla geldik. Sizlere şurası şavullamak istiyorum. Van’dan anca tıpkı ses verin kim İzmir’üstelik yankılansın. 2023’te gençlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden başkan yapmaya var mıyız? Gençlerin partisi AK Parti’yi yeniden erk yapmaya var mıyız? İlk oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Konuşmaların arkası sıra DJ Emre Kınay hayalet aldı, çoluk çocuk halay çekti.

Programa, AK Tümen Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Reisicumhur Başdanışmanı Gülşen Orhan, YANLIŞSIZ Fırka MKYK Üyesi Belgit Kayatürk, YANLIŞSIZ Öğür Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve ilçe belediye başkanları birlikte katıldı.

Share: