Antalya haberleri! Manavgat’ta sahilde patlayan lağım döşemi ve biberli tezahür turistlere zor anlar yaşattı

Manavgat’ta sahilde patlayan kanalizasyon ve keskin nişanlık turistlere zor anlar yaşattı

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde deli dolu olan sağanak, komple ve bulutlanmış havaya karşın denize giren turistler patlayan lağım döşemi ve yayılan işaret sebebiyle zor anlar yaşadı. Kanalizasyonun denize döküldüğü bölgede, etrafa saçılan pis kokular nedeniyle turistler burunlarını kapatarak geçebildi.

Manavgat’ta sabahın erken saatlerinde etkili olan boğanak ve dolu yağışının arkası sıra Manavgat’ın üzerini keder kaplarken, dinlence yapan turistler denize girmeye devam etti. Titreyengöl Turizm bölgesinde cümlesi 5 çıplak otellerden oluşan sahilinde patlayan lağım döşemi denize dökülürken, döküldüğü bölgeyi tamamen siyaha bürüdü. Görünüş karşısında şaşkına dönen turistler, kanalizasyonun denize döküldüğü içtima lahzada yanı başında denize girmeye ve güneşlenmeye bitmeme ediyor. Gâh turistlerin ise etrafa yayılan bozuk karine nedeniyle sahilde burunlarını kapatarak gezdiği gözlendi.

Bölgede karakol gezen Manavgat İlçe Açıkgöz Komutanlığı Suret Devriye ekibi, kanalizasyonun denize döküldüğünü görünce yetkilileri arayıp bilgi verdi. Kanalizasyonun çevresine ise abdestbozan çekilerek bölgeye girilmesi önlendi.

Share: