Balıkesir ruzname haberleri: Nadir Karakaşlı Balıkesir Barosu’nun eskimemiş başkanı oldu

Balıkesir Barosu Kıytırık Seçimli Umumi Yerleşmiş yapıldı. İki adayın yarıştığı kongrede 604 fikir kayran Av. Nadir Karakaşlı başkanlığa seçilirken rakibi Av. Keziban Kalcı 476 oyda kaldı. Bu sonuçla Av. Bulunmaz Karakaşlı, 102 almanak geçmişi olan Balıkesir Barosu’nun yıpranmamış başkanı oldu.

Balıkesir Barosu kolay seçimli genel müesses hafta sonu Baro Bakım Binasında yapıldı. Seçimlerde Av. Bulunmaz Karakaşlı ve Av. Keziban Kalcı reislik için yarıştı. Av. Melik Topaloğlu ise hile kuruluna bağımsız milletvekili olarak namzet oldu.

Mevcut Komutan Av. Erol Kayabay’ın namzet olmadığı ve çarşaf cetvel usulü yapılan seçimlerde Av. Eşsiz Karakaşlı 604 görüş alarak seçimim galibi oldu. Karakaşlının yönetimi ise blok halinde göreve seçildi.

Genel kurulun Meclis Başkanlığını Av. Tarık Erülgen yaparken katipliklerini Av. Çağlayan Karaman, Av. Elif Güney ve Av. Şevval Yalman yaptı. Kongre öncesi kısa aynı küşat konuşması özne Divan Başkanı Tarık Erülgen, serencam dönemde avukatlık mesleğini ve avukatların isimlerini kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarındaki artışa ilgi çekerek üyelerin ve özellikle mesleğe yıpranmamış başlayan avukatların bu hâller karşısında titiz olmalarını istedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda bulunan yönetimin faaliyet ve denetim raporları okunarak oylandı ve yönetim üyelerce ibra edildi.

Kongreyi kazanan Av. Nadir Karakaşlı meslektaşlarını yemlemek için arkasında, beraberinde ve önünü yarmak amacıyla önünde olacaklarının söyledi.

Karakaşlı, “Kararlıyız daima kabadayı ve tüm meslektaşlarına rastgele ant adisyon veren aynı baro yönetimi oluşturmak ve bunu sonuna kadar aylamak için kararlıyız. Avukatlık rastgele azade çığır değildir. Hukuk devleti olmanın ve vazıh kanun hükmünün gereği hayata geçirilmelidir. İşte baro öncelikle bunu tedarik etmek üzere vardır, var olmalıdır. Baronun amacı herhangi bir avukat üzere mesleğin sürdürülebilir olmasını bulmak olmalıdır. Baro yönetimi bakım alanıdır baro organlarında görev kabul etmek somut kendisine avukatlara ve avukatlık mesleğine hizmet etmektir.” dedi.

Öte yandan seçimi kazanan Karakaşlı’nın dümen kurulunda Av. İbrahim Akyüz, Av. Meram Atiler, Av. Mustafa Özdemir, Av. Kalp Güvenç, Av. Sevinç Fıçıcı, Av. Hakim Başaran, Av. Gamze Örs Hysni, Av. Öz Saygı Keder, Av. Gamze Yelbey Aça, Av. Burak Aslan vadi almakta.

Disiplin Kurulunda ise Av. İbrahim Menderes Çölova, Av. Mahmur Çiçeği Dönmez, Av. Senem Abat Dilli, Av. Diğdar Daşkın, Av. Cansu Gürcan Özkoca, Fal Kurulunda Av. Menderes Mete, Av. Süpürge Otu Özkanay Dokur, Av. Koçak Çıpa isimleri düz alıyor.

Av. Bulunmaz Karakaşlı ve ekibinin Türkiye Barolar Birliği Katılımcı Adayları ise Av. Alpsan Öztekin, Av. Emine Aydın Çöller ve Av.Yusuf Esmer.

Share: