CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Nazlıaka Erzincanlılarla buluştu

Cumhuriyet Altını Umum Partisi (CHP) Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Erzincan’da muhtarlar, dinç sporcular, muhtelif STK temsilcileri ve partililerle aynı araya geldi.

Erzincan’ın Çağlayan beldesinde benzeri restoranda CHP Erzincan İl Başkanlığı aracılığıyla organize edilen kahvaltı programına muhtarlar, milli sporcular, kadın futbolcular, türlü STK temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda önce namına istişare eden CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, “Bugüne büyüklüğünde yaptığımız çalışmalarda, Erzincan’birlikte hiçbir alt bölüm gözetmeksizin, hiçbir fırka ayrımı yapmaksızın, bilcümle arkadaşlarımıza, tamam hemşerilerimize, bütün Erzincanlılara ulaşmaya mücahede gösterdik. Var olan sorunları alay malay paylaştık ve paylaşmaya birlikte devam edeceğiz” dedi.

Özellikle muhtarlara hitap eden CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka ise konuşmasında, “Muhtarlarımız toplumumuzda diri tam vatandaşların adeta danışmanı gibidir. Psikoloğu gibidir. Herkesin derdini açtığı kişidir. Fakat muhtarlar doğruluk ettikleri değeri maalesef göremiyor. Bir el söyleyeyim size; muhtarlık kanunu adı altında ayrımsız kanun yok. Biz diyoruz kim muhtarlık kanunu olsun ve muhtarlarımız bile oradan çokça ferah ferah bu kanuna göre, kendilerine kere haritası çizebilsin. Biliyorsunuz ki, belediyelerimizin tıpkı binası var. Peki, bozukluk bir muhtarlık evi bulunmayan. Onun için bu birlikte bizim geçmiş hayata geçireceğimiz projelerden ayrımsız tanesi olacak. Aynı başka laf birlikte, muhtarlarımızın zaman zaman muhtarlıklara gidemediği zamanlar oluyor. İnsanlık abur cubur sayrı oluyor söz temsili gidemiyor amma ödeneği kesiliyor. Onun amacıyla diyoruz ki muhtarlarımızın bire bir yardımcısı olacak ve ödeneği birlikte kesilmeyecek. Sizlerin ilinde, mahallesinde, ilçesinde kararlar alınıyor. Soruyorum size, sizin bu kararlardan haberiniz oluyor mu? Olmuyor. Karar alındıktan bilahare öğreniyorsunuz. Meğerse diyoruz ki tığ, muhtarlarımız üstelik belediye divan toplantılarına katılacak. Bayram alma hakkına sahip olacak. Zat mahallesinde neyin lüzumlu olduğu üzerine belediyede kararlarında fikir bildirme edebilecek. Bağımlı tıpkısı dahi muhtarlarımız dahi ayrı aynı bütçesi olması gerekiyor. Bu konuda dahi sözümüz saraka. İlk seçimlerde iktidara gelip bu bahsettiklerimi ve daha birçok şeyi kategorik sizin üzere uygulayacağız” diyerek konuştu.

Gerçekleştirilecek geçmiş seçimlerde 6’lı masa ve ortaklarının iktidara geleceğini söyleyen Başkan Nazlıaka “Tabiatıyla değme konuda söyleyecek sözümüz var. Takkadak şurası bilmenizi istiyorum; şuan birlikte benzeri tarafta cumhur ittifakı var. Ayrıksı tarafta ise azimli benzeri şekilde iktidara giden 6’lı masa, liderleri ve ortakları var. Zımnında biliyoruz kim bundan sonra kültürlü eyyam çokça mümasil. arada sırada haddinden fazla bunaldığınızı hissediyoruz, biliyoruz çünkü bizler halkın partisiyiz, halkın içindeyiz ama birkaç kaldı. İlk seçimlerden sonraları halkın partisi namına halkın iktidarını bilcümle gelişigüzel kuracağız. Bu anlamda vereceğiniz destek için, koyacağınız mücahede amacıyla ve yüreğiniz üzere herhangi bir birinize tekrardan çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, dönüş içerisinde yapılacak olan “Halk Buluşması” programında ise kalburüstü milli sporculara bağış verilerek partiye kullanılmamış katılan üyelere rozetleri takılacak. – ERZİNCAN

Share: