Etiket Bildirimi Nedeniyle Önce Tartıştı Sonraları Arkadaşlarını Çağırdı Hastanede Tıbbi Sekreteri Darp Etti İddiası

ERKAN KARACA

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde cemaziyelevvel akşam kimlik sunu nedeniyle A.I.Ç isimli kişiyle tartışan tıbbi sekreter Mehmet Adi tartıştığı gönül ve beraberindekiler aracılığıyla darp edildi. Saldırganlar gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye bakarak; Yozgat Eti Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tıbbi yazman namına çalışan Mehmet Basit ile  A.I.Ç. (27) beyninde etiket yeryüzü nedeniyle mazi akşam ezanı hastanede aday ağız dalaşı bundan sonra. Hastane düzenlilik görevlileri A.I.Ç.’yi fenomen yerinden uzaklaştırırken, Mehmet Aşağılık de mola üzere ayrıldı. Müstacel methal kısmında N.D. (18), A.I.Ç. ve S.G. (22) ile karşılaşan Mehmet Âdeta ile etraf konuştukları sırada S.G., Mehmet Epey’e edisyon attı. Basit de kendisini savunurken aykırı yumruklaşmalar yaşandı.

Darp edilen keyif çalışanı Mehmet Alelade “bayağı tıbbi engelleme ile giderilemeyecek” yaralanma raporu aldı. Olayın arkası sıra şüpheliler S.G., N.D., A.I.Ç. ve Ş.Ç göz altına alınarak adliyeye gönderme edildi.

“SİSTEMİN AKSAKLIĞINDAN SAĞLIK ÇALIŞANI SORUMLU DEĞİLDİR”

Esenlik sekreterinin saldırıya uğraması dolayısıyla Salt Sağlık İş Sendikası, Tabipler Odası, Sağlık-Sen, Türk Keyif-Sen, Ses Sendikası ve Genel İş Sendikası yoluyla dün akşam ezanı hastanede ortak basın açıklaması ile saldırı ihtarname edildi. Hastanenin poliklinikler bölümünde gerçekleştirilen açıklamada yapılan akın eşkıyalık adına değerlendirildi. Hekim, bacı, güvenlik, sekreter, katışıksızlık ve klinik çalışanlarının arada sırada ölümle sonuçlanan şiddete maruz kaldıklarının belirtildiği açıklamada, sayrılarevi görevlilerinin amacının hemen hastaya bakım olduğu, hastanın lüzumlu hayata döndürülmesi gerekse sağlığını adına ifade etmek için çabalandığı kaydedildi.

Sistemin aksaklıklarından keyif çalışanlarının mesul olmadığının vurgulandığı açıklamada, “Sağlıkçıya momentum sizin sorununuzun çözümü olmayacaktır. Biz afiyet çalışanları olarak yetkililerden sesimize kulak vermelerini toplumumuzda giderek mütezayit şiddeti ortadan kaldıracak önlemlerin bire bir zaman geçmiş alınmasını afiyet çalışanlarına seri ilişik kanuni düzenlemelerin ivedilikle hayata geçirilmesini istiyoruz” denildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Sayrılarevi ÖnüAcil ÖnüHasta Yakınlarının Göçüm ile GelmesiTıbbi Sekreter ile TartışmalarıÖz Keyif İş Sendikası Matbuat Açıklaması (1.21)

Share: