Gümüşhaneli füru ilk defa cimnastik sporuyla tanıştı

– Gümüşhaneli füru ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’de kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü ile birlikte cimnastik sporu ile tanışan kollar sevinçli aralık geçirdi.

Gümüşhane’de, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan eğitim parkurunda çocuklara terbiye veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Derviş Emre İlhan çalışmalarla gelişigüzel Gümüşhane’den cimnastik sporunda kudretli sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk defa tanışan ve haftanın 3 gününde çift idman yapan 4 ve 8 gözyaşı aralığında kollar ise tıpkısı yandan eğitim alırken bir yandan de ahenktar geçenek geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği genişlik iyi yere getireceğiz”

İlk görev yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin önceki jimnastik antrenörü olmaktan bahtiyarlık duyduğunu anlatan Alperen Emre İlhan, “Görevime 4 kamer ilk geçmiş fariza yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun esaslı gururu ve mutluluğu içerisindeyim çünkü Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak aynı ilimiz. Gümüşhane’ye önceki atanan cimnastik antrenörü adına sorumluluğumun farkındayım bunun üzere elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği genişlik bol yere getireceğiz” dedi.

“Yeni sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla pir benzeri yapılanma”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi namına makro benzeri aktiflik olduğunu söyleyen ege Salih Zaman, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal benzeri ağıl geldiler. Hele yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi yerine, bakir sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla evire çevire bir yapılanma hocamıza ve ayrıksı yetkililere bu imkanları sundukları üzere teşekkür ediyoruz” diyerek konuştu.

Cimnastik sporundan memnun kaldığını belirten Göknur Aşırma (8), “Cimnastiğe başladım, ara sıra hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı.

Share: