Hava Bilgisi Toprak Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5i le 8 aşama üzerinde seyredecek

– Hava Bilgisi Toprak Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 merhale üzerinde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa dikkat calip Hava Bilgisi 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Sıcaklıklar zaman normallerinin 5 ile 8 paye üzerinde seyredecek. Günün arz yüksek sıcaklığı 38 ile 40 rütbe, geceleyin yeryüzü düşük yalaz ise 20 ile 21 evre ortada olması beklenmektedir” dedi.

Hava Bilgisi 13. Toprak Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara cebin uyardı. Sıcaklıkların ferda itibariyle mevsim normallerinin 5 ile 8 aşama üzerinde çıkacağı ve iş günü akşama büyüklüğünde süreceği bildirildi.

Uyarılarda mevcut Meteoroloji 13. Mıntıka Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Yapmış olduğumuz sonuç analizlere göre, ilimiz genelinde çekicilik, münhal ve birkaç bulutlu kimi vakit parçalı bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 8 kademe üzerinde seyredecek. Günün en yüksek sıcaklığı 38 ile 40 basamak, akşam arz bağan sıcaklık ise 20 ile 21 evre beyninde olması beklenmektedir. Rüzgarların güney ve batı yönlerde hafif, bazı bazı mutedil kuvvette eseceği oranlama edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz faziletli sıcaklıklara karşı, vatandaşlarımızın zaman ışınlarının yalman geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri beyninde tetik olmaları gerekiyor. Önemli işleri olmadığı taktirde korunmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.Share: