İç Anadolu’dan deprem bölgelerine yardımlar sürüyor

Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Niğde’den, “asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere müzaheret malzemesi gönderilmeye bitmeme ediliyor.

Depremin geçmiş haset Kahramanmaraş’a revan Hayrat İnsani Arkalama Derneği Sivas Temsilciliğinden 12 sevimli, bugüne kadar 3 kurgu ile hem kontrol istirdat hem üstelik insani arkalama çalışmalarına destek verdi.

Bağışçılardan gelen 10 tır besin, kışlık elbise, battaniye ve esas ihtiyaçlar ise Kahramanmaraş şekil, Afşin ve Elbistan ilçelerindeki depremzedelere ulaştırıldı.

Memur-Sen İl Temsilciliği üstelik üyeleri ortada müzaheret kampanyası düzenledi. Bu çerçevede toplanan giysi, merhem ve azık malzemelerinin yüklendiği 3 tır, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay’a gönderildi.

Yozgat

Yozgat’ın ilçelerinde sarsıntı bölgelerine yardımlar sürerken, Sorgun ilçesinde benzeri termal otel sahibi, 50 apart dairesini sarsıntı bölgesinden gelen ailelere 2 ay boyunca ücretsiz tahsis etti.

Kırşehir

Kırşehir’da Ankara kişmiri yolunun Ortaköy kavşağındaki polis noktasında, Fatma Yenmiş Mermer Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi marifetiyle deprem bölgesinden başka illere geçiş işleyen depremzede vatandaşlara çorba ağırlama ediliyor. Burada açılan stantta vatandaşlar, argaç, bere, akarsu, yemiş suyu, kek, simit kabil malzemeleri üstelik gerçekleştirme edebiliyor.

Öte yandan, sarsıntı bölgesinden gelerek kentte konuk edilen depremzede aileler ve çocuklarına, Kırşehir Kösemenlik Araştırma Merkezi öncülüğünde kösemenlik ve ruhsal müşavir öğretmenleri yoluyla bindi sağlanıyor.

Niğde

Niğde İl Sağlık Müdürlüğünce 112 Ivedi Esenlik Merkezi ile UMKE’den oluşan 54 personel ve fahri, zelzele bölgesine gönderildi.

Share: