Iki Canlı depremzede Amasya’da tevellüt yaptı

Gaziantep’teki depremde evi aheste hasar gördüğü için ailesiyle Amasya’evet gelen yüklü eş tevellüt yaptı.

Kahramanmaraş merkezli depreme Gaziantep’teki evinde yakalanan 9 aylık iki canlı Ebru Beyaztaş (20), evleri yavaş hasar gördüğü için yakınlarıyla Amasya’ya geldi.

Doğumu yaklaştığı amacıyla Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Bilimi Araştırı Hastanesi’ne başvuran Beyaztaş, hastanede sezaryenle aynı ayvaz çağa dünyaya getirdi. Bebeğe, Abdullah Ege ismi verildi.

Genç anne, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde çokça ızdırap dakikalar yaşadıklarını, gebelikten dünya geceleri uyuyamadığını söyledi.

On dört aylık tıpkı oğlunun daha olduğunu anlatan Beyaztaş, “Zelzele sonrası tırda yatıyorduk. Sonra doğum yaklaştı, sancım filan olunca de ‘bari uzak benzeri şehre gidelim’ orada kalalım dedik. Çünkü orada sayrılarevi sıkıntımız olmasın ya de hastanede olacaksak hareket olması diye niteleyerek korktuk. Onun için buraya geldik.” dedi.

Beyaztaş, deprem sırasında yaşadıklarını ise şöyle aktardı:

“Uyuyordum, sallandığı kabilinden uyandım kalktım. Korktum amma tek yerimden kıpırdamadım. Çocuğumun yanında oturdum, eşim uyandı, oturduk savsaklama bitene kadar inmedik. Savsaklama bitti, tığ yer sarsıntısı bitti kasa. İkincisi gine sallandı, doğrudan arabaya bindik. Ayrımsız henüz üstelik eve gitmedik işte. Buradaki görevliler bizimle çok ilgilendi Tanrı razı olsun.”

Share: