Say ve Içtimai Düzenlilik Bakanı Bilim Adamı, Kırşehir Valiliğini ziyaretinde konuştu Açıklaması

Faaliyet ve Toplumsal Asayiş Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye’nin bugün dünyada hazar kuran benzeri büyüklük konumunda olduğunu söyledi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’yı musahabe fail Vekil Bilimci, Cömertlik Haftası’nda Kırşehir’üstelik olmaktan ayrı bahtiyarlık duyduğunu dile getirdi.

Nazır Âlim, kentin tarihi ve kültürel zenginliğinin Selçuki Devleti’nden bu yana bilindiğini vurgulayarak istihsal kültürünün merkezlerinden birinin üstelik Kırşehir olduğunu anlatım etti.

Türkiye’nin serencam zamanlarda şişman ongunluk kaydettiğini belirten Bilgin, dünyada ne mesele varsa o sorunun çözümünde hezel sahibi olduğunu dile getirdi.

Bir yabanlık sorunu haline gelen Ukrayna savaşı vesilesiyle buğday ve tagaddi, tahıl meselesinin ortaya çıktığına meni eden Vekil Bilimci, “Tahıl sorununu çözen Türkiye oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın inisiyatifi ile sorun çözüldü. Avrupa, dünyanın ayrıksı bölgeleri üzere şişman tehdit olan kıtlık sorunu çözüldü. Umut ederiz erke sorunu, başkaca savaşın çözümü konusunda Türkiye’nin inisiyatifleri son verir. Bu, Türkiye’nin gücünü, tarihî önemini, konumunu ortaya koymaktadır.” diye konuştu.

Tarihin ayrımlı tıpkısı şekilde bitmeme ettiğini tamlayan Vekil Bilimci, şunları kaydetti:

“Türkiye bu coğrafyadaki rolünü devam ettirmektedir. Bu, Türkiye’nin bugünü ile olduğu kadar yarını ile dahi ilgilendiren. Türkiye bugün dünyada hazar kuran aynı ülke konumundadır. Suriye’de barışı tığ kurmaya çalışıyoruz. Libya’bile, Kafkaslar’birlikte Türkiye kurmaya çalışıyor. Azerbaycan olayı bibi edimsel. Türkiye’nin hakeza tıpkı merkezi konumda olması ve tarihsel rolünün devam etmesi bizim açımızdan haddinden fazla makro.”

Vali Buhara de Kırşehir’da yapılan çalışmalarla ilgilendiren hikmet verdi.

Bakan Bilim Adamı’e ziyaretinde, Tecim Nazır Yardımcısı Sezai Uçarmak, DÜRÜST Öğür Kırşehir Mebus Mustafa Kendirli, AK Parti Ankara Mebus Hacı Turan, Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, SELIM Tümen Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve yer protokolü haremlik etti.Share: