Selden etkilenen Mudanya’da saflık çalışmaları devam ediyor

Bursa’de faal olan yağış sonrasında günahsızlık çalışmaları şeb boyunca devam ediyor.

Kentte aktif olan akva yağış zımnında Mudanya ilçesindeki bazı mahallelerde sağanak zımnında baskın meydana mevrut, Halitpaşa Mahallesi Değirmendere Caddesi’nde kâin araçlar, banklar, saksılar ve değişik malzemeler suda sürüklenmişti.

Ekipler, tıkanan yol ve dere yataklarındaki arılık çalışmalarına devam ederken, vatandaşlar dahi kendi imkanlarıyla aile ve aksiyon yerlerini temizliyor.

BUSKİ, AFAD, itfaiye aracı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehir merkezi ve kırsal mahallelerde sağanak zımnında kez ve sokaklarda oluşan mil birikintilerinin temizlenmesi amacıyla düzentileme yapıyor.

AK Tümen Bursa Milletvekilleri Kağan Çavuşoğlu ve Utku Işık, yağmur nedeniyle iş yerleri ve evleri beis gören esnaf ve vatandaşları ülfet etti.

Çavuşoğlu ile Işık, beraberindeki kaymakamlık kuruluş üyeleriyle alay malay görüştüğü vatandaşlardan zararlarına ilişkin bilgiler aldı.

Mağduriyetlerin giderilmesi üzere Ankara’daki takiplerini sürdüreceklerini ifade fail Çavuşoğlu, normal şartları aşan bir düzeyde yağışın meydana geldiğini aktardı.

Çavuşoğlu, gücük kesiksiz da olsa yeğin felaketiyle karşı karşıya kalındığını belirterek, “Ego öncelikle birey kaybımız olmadığı üzere şükrediyorum. bu arada maddi hasarlarla ait Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Uray Başkanımız ve AFAD ekiplerimiz çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Bu anlamda vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi açısından bizler üstelik Ankara’daki takiplerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.Share: