Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Albayrak, Toplu Transfer Sisteminin Paydaşları ile Tıpkı Araya Geldi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Eder Albayrak, Tekirdağ iklim genelinde, kent içi ulaşımında kortej sahibi olan, Tekirdağ Dolgun Erişim Sistemi (TETUS) Yönetmeliği kapsamında Elektronik Ücret Çokluk Sistemi’ne bütünleşmiş şişman nakil hizmeti veren, birlik ilçelerden minibüs kooperatiflerinin komutan ve temsilcileri ile bire bir araya gelerek düşün alışverişinde bulundu.

Toplantıya, Başbuğ Albayrak’ın birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Erdin Eral, idarehane müdürleri ile Tekirdağ ülke genelinde TETUS kapsamında elektrik gösteren minibüs kooperatiflerinin komutan ve temsilcileri katıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yıpranmamış Bakım Binası Çok Amaçlı Salon’dahi gerçekleştirilen toplantının küşat konuşmasını fail Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı ve Muvasala Dairesi Başkanı Erdin Eral, TETUS sisteminin işleyişi, minibüs esnafının daha geçmiş toplantılarda gündeme getirdiği talepler hakkındaki gelişmeler ve muvasala alanındaki son çalışmalar ile ilgilendiren bilgilendirmede bulundu.

“TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDISINE DEĞME ZAMAN MİNİBÜSÇÜ ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Kıymet Albayrak, Tekirdağ yer genelinde faaliyette kâin minibüs kooperatiflerinin temsilcileri ile tıpkısı araya geldiklerini ve dolgun muvasala sistemindeki akıbet durumu ve yapılması gerekenleri masaya yatırdıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gelişigüzel alanda halkımıza bildirme dolgunca hizmeti ita hedefini namına hedef kendisine belirlemiştir. Ulaşım de bu konulardan benzeri tanesi. Bu anlamda Ulaşım alanındaki paydaşlarımız olan minibüs kooperatiflerimizin taleplerini, düşünce ve önerilerini dinledik. Yapılması gereken çalışmalar ile ilişik düşün alışverişinde bulunduk. Tığ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, minibüs kooperatiflerimizin her ant yanındayız. Yasalar çerçevesinde, esnafımızın yüzünü güldürebilecek projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Şu çok gani bilinsin kim Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, tek devir esnafımızın aleyhine olacak benzeri çalışmanın içinde olmadık, olmayız. Halkımıza nitelikli ve konforlu bir toplu nakil hizmeti sunabilmek için, eş karın ile bildirme iyiye bilcümle gelişigüzel erişme çabası içerisindeyiz.”

Istimara toplantısında, minibüs kooperatiflerinin başbuğ ve temsilcileri bir tane tek kürsüye gelerek düşün, dilek ve önerilerini dile getirdiler. Derinti umumi kıymetlendirme ve temennilerin arkası sıra sona erdi.

Share: