Tekirdağ’da nahak yere yere işten çıkarıldığını öne süren uray işçisi Ankara’ya yürüyecek

Tekirdağ’de nahak yere yere işten çıkarıldığını müstakbel süren şehremaneti işçisi, sesini duyurmak üzere Ankara’ya yürüyecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uğrunda gazetecilere izah eden Numan Büyükhan (43) 12 yıldır belediyede çalıştığını belirtti.

Her antlaşma işini özveriyle yaptığını istikbal süren Büyükhan, belediyenin nahak yere kendisini işten çıkardığını savundu.

İşçi adına hemen hakkını istediğini dile getiren Büyükhan, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Ben hakkımızı istedim. Bunu efdal sesle haykırdım. Bu istihbarat doğruysa bizim emeğimizi, hakkımızı kimler gasp etti. Türe ünsiyet hak diyenler, ekmeği tencerenin dibine anca aynı sürüyorlar ki ve edepsizcesine tıpkısı da helallik istiyorlar, acı ağı haram olsun. Bu haberleri, neymiş halkçı tıpkısı belediyede çalıştığım için okurken utandım. Konusunda gittim ve kendilerine yakışanı yaptılar. Beni işimden kovdular ama ben elan son sözümü söylemedim. Şu dakikaya büyüklüğünde siyasete almak istemiyordum amma bundan sonra sonuna kadar gireceğim. Önümde tafsilatlı tıpkısı öğün var, buradan Ankara’ya gidinceye kadar videolar yayınlayıp anlatmam müstelzim şeyleri zamana yayarak anlatacağım. Kimler kuintet kimler onlu, yüzlü çete çağ yüzüne çıkacak. Cenabıhak nazik.”

Büyükhan, belediyenin kendilerine verilen sözleri tutmadığını, 12 sene ekip almak üzere beklediğini sözlerine ekledi.

Konuşmasının arkası sıra akrabalarıyla vedalaşan Büyükhan, Ankara’ya akıllıca yürüyüşüne başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Değer Albayrak üstelik kimsenin nahak yere yere işten çıkarılmayacağını belirterek, “Büyükşehir belediyemiz bünyesinde çok sayıda çalışanımız var. Tığ kimseyi nahak yere işinden etmemişizdir. Şayet yanlışlık olduğunu sav ediyorsa yasalar sarih, mahkemeler orada, bütün kanuni haklarını kullanabilir.” ifadelerini kullandı.

Share: