Videoteyp: Türkiye Esenlik Turizmi Sektörü Gözünü Global Pazara Dikti

Türkiye, global keyif turizmi sektöründe çoğu Avrupa’dan kalkmak için acun çapında on binlerce insanı çekici yetişkin tıpkı aktör haline geliyor.

Saç dökülmesine cebin tedaviler ve beğenilen ameliyatların oldukça popüler olduğu sektörün profesyonelleri gelecekte Türkiye’nin daha nazik ayrımsız iş payına topluluk olabileceğini söylüyor.

Onkoloji, kardiyoloji ve organ nakli üzere dirimsel ehemmiyet taşıyan hastane departmanları, Türkiye’birlikte akla yatkın fiyatlarla tedavi koymak için dünyanın temas yerinden gelen yabancılar tarafından ikbal görüyor.

Türkiye’ye mevrut ecnebi turistler arz çokça estetik operasyonlar, saç ekimi, kalp cerrahisi, ortopedi, onkoloji, diş sağlığı ve şişman çağa tedavilerini tercih ediyor.

AZİZ ÇİGA, İstanbul merkezli esenlik turizmi üzerine uzmanlaşmış tıpkı firmanın Umumi Heyet Başkanı

“Başladığımız zaman aynı trend vardı, özellikle saç nakli. Bilahare baktık kim Türkiye’nin potansiyeli, Türkiye’nin altyapısı bunlarla anılmamalı. Adi haddinden fazla kısık benzeri altyapımız var, çokça balaban benzeri potansiyelimiz var. Bire Bir de coğrafi avantajımız var. Yani zaman üç-eften püften saat uçuş mesafesinde aynı buçuk iki milyar nüfusun ortasındayız.

Dünyada bununla ilişik hatırlı kuruluşlar tarafından işlenmiş araştırmalar var…Yani spa, welness, sağlığı hoşgörüsüz iktisap kabil tamlık segmentleri bunun içine koyduğunuz antlaşma 1,2 trilyon dolarlık bire bir hacim var bu işte. Hem termal soy suları, yunak sular, hem dahi içmeler dediğimiz, antipatik, saf, otama edici suların üstünde oturuyorsunuz. Mevcut olan durumumuz, yani altyapımız, hem medikal tarafında hem de özge segmentlere baktığımız zaman ve coğrafi konumu dahi hesaba kattığımız devir, Türkiye şu anda başlı çakmadan o bahsettiğimiz 1,2 trilyon doların yüzdelik 10’unu alabilecek kapasitede.”

ALPER ÇAPANOĞLU, kozmetik cerrahi ve saç ekimi üzerine aynı şirketin yöneticisi

“Keyif turizmi pazarı vahim büyüyen aynı münasebet. 2023 yılı itibariyle bu pazarın acun genelinde 100 milyar KUL dolarını aşması bekleniyor kim bu âdeta çok çabuk büyüyen aynı alım satım olduğunu gösteriyor. 2019 yılında küresel anlamda 39,6 milyar dolar olan beğenilen pazarının, 2025’te 60 milyar doları bulacağı dolay görülüyor.

Türkiye hoppadak sakim olduğu için yeğleme edilmiyor. Türkiye, soylu erki ve erdemli kaliteyle bakım veren bire bir talih. Çok yoğun hastaneler, çok ağır sıklet klinikler var. Dünya çapında esenlik standartlarına sahip olan klinikler var. Bir Nice mevki vatandaşı, ülkesinde alabileceğinden henüz nitelikli hizmeti çok henüz akıllıca fiyatla alıyor.”

Xinhua Selen Ajansı muhabirleri İstanbul’dan bildiriyor.

Share: