Ayn kaşıntısı şikayeti ile hastaneye revan yaşlı eş amansız hastalık olduğunu öğrendi!

Göz kaşıntısı, gözde lüks sulanma, kimi vakit çift görme kabil problemler ruhlu Fadimana Başkan seçkin ağrı sızı hissetmediği amacıyla doktora gitmeyi ihmal etti. Ant geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve çift müşahede, televizyona bakınca net görememe kabil şikayetleri artınca doktora başvurdu ve amansız hastalık olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve kanser hücrelerinin vücudun diğer bölgelerine metastaz yapmasına ramak kala doktora revan 3 çocuk annesi Fadimana Başkan, vücudunun temas durumunda ağrı sızı olmadığı için doktora gitme gereği duymadığını ifade etti. Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde kudretli ayrımsız faaliyetler ile sağlığına mülaki Başbuğ, vatandaşlara bu cins şikayetleri olduğunda, geç kalmadan ayrımsız keyif kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE DE VARMIŞ”

Komutan, İhlas Vukuf Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde cereyan, kızarma ve çift görme başlamıştı. Ereğli’birlikte özel bir doktora gittim. Özel hekim bana baktı. Kanser olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun ortamında üstelik varmış. KBB burnuma de baktı. Demin beni ameliyat edecekler. Geçmiş burnumdan, bilahare birlikte gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Tanrı cevaz verirse ferda faaliyetler olacağım” ifadelerini kullandı.

“KANSER TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Yetişek ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği Terbiye ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Okumuş Yılmayan ise kanser hastalığının çok sinsi olduğunu ve çokça korkulu ilerlediğini söyledi. Operasyon öncesinde açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Okumuş Acara, “43 yaşında Konya Ereğli’den gelen hastamız Fadimana kadın sol para cüzdanı kemiğinde amansız hastalık tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının kanser gelmesi konusunda görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Zaman da ameliyata başladık. Ameliyatta çarık kemiğinin tamamını çıkartacağız. Ameliyat esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta değişmeyen vereceğiz” diyerek konuştu.

Hasta Fadimana Komutan operasyon oldu. Vacip tedavi süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: